fbpx
25 Sierpień, 2019
Warszawa
28 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kosmetologia na uczelni Informatycznej

Wyższa Szkoła Informatyki, jedna z największych uczelni informatycznych działających w regionie łódzkim i kujawsko-pomorskim rozpoczęła nabór na kierunek kosmetologia. Absolwent będzie posiadał interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk medycznych i ekonomicznych, a poznając podstawy informatyki będzie umiał obsługiwać skomplikowane urządzenia kosmetyczne kompatybilne z systemami komputerowymi.

Od 1997 roku Wyższa Szkoła Informatyki wykształciła kilkanaście tysięcy studentów. Praktyczne zajęcia specjalistyczne w Wyższej Szkole Informatyki w Łodzi prowadzone są w pięciu aulach wykładowych oraz w kilkudziesięciu pracowniach dydaktycznych. Jak przystało na uczelnię o profilu informatycznym, każdy student ma dostęp do usług internetowych, włączając w to konta poczty elektronicznej oraz możliwość umieszczania w sieci własnych stron WWW. Wyższa Szkoła Informatyki to także własny akademik, a nim pokoje dwuosobowe z łazienkami, telewizją kablową i bezpłatnym dostępem do Internetu. Ze względu na potrzeby studentów – rodziców, przygotowana została świetlica dla dzieci. Ponadto na terenie uczelni znajduje się kompleks sportowy, a w nim: basen ze zjeżdżalnią, jaccuzi, sztuczna rzeka, sauna, sala fitness, siłownia i hala sportowa z podziemnym parkingiem.

Od bieżącego roku szkoła rozpoczęła nabór na kierunek kosmetologia.

Absolwent kosmetologii realizowanej w Wyższej Szkole Informatyki oprócz podstawowego zakresu wiedzy niezbędnej dla kosmetologa będzie przygotowany do obsługi nowoczesnej aparatury, a poznając podstawy informatyki będzie umiał obsługiwać skomplikowane urządzenia kosmetyczne kompatybilne z systemami komputerowymi.

Student będzie mógł dokonać wyboru pomiędzy dwoma specjalnościami.

Wybierając specjalność „kosmetologia z odnową biologiczną” absolwent uzyska umiejętności i wiedzę z zakresu promocji zdrowia i odnowy biologicznej oraz zarządzania centrami odnowy biologicznej. Pozna również niekonwencjonalne techniki kosmetyczne wykorzystywane w procesach odnowy biologicznej.

Druga specjalność „kosmetologia stosowana” przygotuje absolwenta do świadczenia fachowej pomocy klientowi zarówno ze skórą zdrową jak i z defektami. Dzięki uzyskanemu wykształceniu absolwent będzie posiadać kwalifikacje niezbędne do właściwego zaplanowania i świadomego przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych, leczniczych i upiększających.

Tempo rozwoju technologicznego, zwiększająca się konkurencyjność oraz nasilająca się informatyzacja życia, sprawiają, że zmiany zachodzą w każdym aspekcie życia i nauki. Kosmetologia wkracza również na uczelnie informatyczne i wszystko wskazuje, że wybrana droga jest słuszna.