fbpx
22 Luty, 2020
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kosmetyczka na wagę złot(a)ych

Kosmetyczka w życiu niemal każdej kobiety pełni rolę skrzyni skarbów, w której chowamy nasze cenne zdobycze. Kosmetyki w damskiej dłoni stanowią, bowiem skuteczny oręż w walce ze zmarszczkami, wypryskami oraz innymi kaprysami natury. W tym miejscu pojawia się pytanie, czym właściwie powinna być wypełniona dobrze wyposażona kosmetyczka? Czy do wykonania perfekcyjnego makijażu niezbędne są drogie produkty cenionych marek, a może wystarczą duże tańsze zamienniki popularnych kosmetyków? 

Niestety odpowiedzi na te pytania nie są jednoznaczne. Jako, że w kwestii artykułów kosmetycznych panie nierzadko przejawiają tendencję gromadzenia dużej ilości produktów cena odgrywa niemałą rolę, jednak nie zawsze możemy pozwolić sobie na oszczędzanie podczas drogeryjnych zakupów. 

Większość tego typu artykułów ma bezpośredni kontakt z naszą skórą, dlatego wybierając odpowiedni kosmetyk przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jego skład. Czasami, bowiem niższa cena nie jest efektem gorszej jakości samego kosmetyku, ale jest wynikiem tego, że producent zrezygnował z reklamy bądź zdecydował się na skromniejsze opakowanie produktu. Kremy do rąk, balsamy, płyny pod prysznic z niższej półki mogą okazać się perfekcyjnym produktem. Świetnym przykładem są tutaj kosmetyki polskich marek, które kosztują dużo mniej niż zagraniczne odpowiedniki, a jakościowo w niczym im nie ustępują. 

Nieco mniej klarowna jest sytuacja z kosmetykami kolorowymi, których używamy do wyczarowania idealnego makijażu. O ile błyszczyki, czy kredki do oczu możemy kupować nieco tańsze, to w pudry, podkłady i szminki powinniśmy zainwestować większe kwoty. Zacznijmy od podkładu, dlaczego powinien on kosztować trochę więcej? Argumentacja wydaje się być dosyć prosta, przecież jest to kosmetyk, który stanowi fundament naszego makijażu, wpływa na prezencję całej twarzy, pozwala zamaskować subtelne niedoskonałości oraz regulować wygląd skóry. Ponadto produkt ten przez większość pań jest używany codziennie, stanowiący niemal nieodłączną cząstką twarzy. Podkłady z niższej półki nierzadko ważą się w nieestetyczny sposób, błyszczą lub po prostu po kilku godzinach znikają w tajemniczych okolicznościach obnażając wszystkie mankamenty cery.

Podobną sytuację mamy z pudrem, który z kolei stanowi zamknięcie i wykończenie makijażu, stając się tym samym czynnikiem dominującym, nie możemy sobie, więc  pozwolić na produkt, który zawiedzie nas w najmniej sprzyjających okolicznościach. Usta niewątpliwe w kobiecym wyglądzie odgrywają jedną z kluczowych ról, dlatego wybór odpowiedniej szminki często stanowi nie lada wyzwanie. Niestety tańsze produkty zazwyczaj wysuszają usta, podkreślają skórki oraz w nieestetyczny sposób osadzają się w kącikach. Warto, więc akcentować ten kobiecy atut przy pomocy droższych kosmetyków, szczególnie, że szminki z  tzw. wyższej półki w swoim składzie często maja składniki nawilżające oraz zmniejszające objawy starzenia, co niewątpliwe służy każdym wargom. Ważne miejsce w damskiej kosmetyczce zajmuje również róż, który nie tylko wydobywa optymalny koloryt naszej cery, ale pozwala również wymodelować rysy twarzy, dlatego powinnyśmy decydować się na produkty trwałe, których jakość niestety ma również swoje odbicie w wysokiej cenie. 

Istnieje, jednak również grupa kosmetyków, które pozwolą nieco pokrzepić domowy budżet, albo przynajmniej nie uszczuplać go w sposób dotkliwy. Cienie do powiek najczęściej kupujemy pod wpływem aktualnych trendów, dlatego możemy sobie pozwolić na te tańsze propozycje, bowiem moda na daną gamę kolorystyczną najczęściej mija po jednym sezonie, więc nie ma sensu inwestować w drogie kosmetyki. Trzeba, jednak mieć na uwadze, że ich cena będzie miała odzwierciedlenie w trwałości, dlatego trzeba stosować wówczas bazę pod makijaż. Panie, które lubią często zmieniać kolor paznokci mogą sobie  pozwolić na nieco tańsze lakiery. Producenci kosmetyków do ich ozdabiania pochodzących z niższej półki zwykle proponują niezwykle ciekawą i interesującą gamę kolorystyczna produktów, co dodatkowo stanowi ich zaletę.

Dobrą wiadomość mamy również dla pań hołdującym zaletom błyszczyków do ust, ich trwałość niekoniecznie jest związana z ceną, dlatego ze spokojem ducha można wybierać wśród tańszych zamienników. Bilskie każdemu kobiecemu sercu niewątpliwie są również tusze do rzęs, które na pewno nie powinny należeć do najtańszych, ale nie muszą również kosztować kroci. Zwykle produkty zajmujące miejsce na tzw. średniej półce całkowicie zaspokajają oczekiwania, pozwalając podkreślić rzęsy, ale uniknąć efektu pandy. 

Makijaż jest sztuką, która z pewnością nie należy do łatwych, jednak dobór odpowiednich narzędzi z pewnością ułatwi to zadanie. Niewątpliwie czasami lepiej kupić jeden kosmetyk świetnej jakości, zamiast kilku podrzędnych, które będą miały negatywny wpływ na kondycję skóry. Jednak podczas drogeryjnych zakupów trzeba pamiętać również o tym, że wśród produktów, które nie odstraszają wysokimi cenami także można znaleźć perełki.