fbpx
20 Luty, 2020
Warszawa
5 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kosmetyczka – rzemieślnik czy artysta?

Zewsząd słyszymy głosy, że młodzi ludzie są wykształceni, ale nie maja „fachu w rękach”. Teoria nie idzie w parze z praktyką – i jest to prawda. Studia wyższe niestety nie przygotowują do pracy praktycznej.

Zawód kosmetologa czy kosmetyczki jest niezwykle specyficzny. Musimy posiadać ogromną wiedzę teoretyczną oraz spore umiejętności manualne. Jesteśmy trochę jak lekarz działający na powierzchni ciała. Dobrze wiemy, że nasze zdolności „rzemieślnicze” składają się na dużą cześć sukcesu, ale nie całość. Do tego dochodzi wiedza merytoryczna i zagadnienia psychologiczne, które pomagają w kontaktach z innym człowiekiem. Patrząc z tej perspektywy, określenie rzemieślnik to chyba za mało. Kim powinna być więc dobra kosmetyczka? Artystą czy wprawnym praktykiem. A może po prostu artystą-rzemieślnikiem.

Jeżeli chcemy odnieść sukces w tej branży nie możemy wszystkiego robić “od do”. Wyrysować proste linie i kierować się tylko wyuczonymi zasadami. Owszem, ułatwiają nam one pracę, ale nie powinny narzucać tylko jednego schematu. Człowiek, który chce skorzystać z naszych usług nie jest czystym płótnem, białą kartą, którą zamalujemy według naszego widzimisię. Każdy z naszych klientów ma niepowtarzalne rysy twarzy, brwi, skórę i jakakolwiek ingerencja kosmetyczna wymaga indywidualnego podejścia.

Nie bójmy się więc tworzyć. Przecież nawet wykonanie zwykłej henny jest formą kreacji wizerunku odwiedzającego nas gościa. W Polsce najczęściej używamy słowa “wizaż” ale już w języku angielskim te same działania określa się mianem make up artist. Po co to wszystko? Przecież wykonanie prostego zabiegu czy modnego make-up’u znaleźć można w każdym kobiecym czasopiśmie. W końcu odwzorowanie makijażowych i kosmetycznych trików to nic trudnego. Czego więc oczekują nasze klientki od nas jako specjalistów? Kreatywności!

Twórcze myślenie to właśnie cecha, która wyróżnia dobrą kosmetyczkę spośród rzeszy dziewczyn wykonujących ten zawód typowo rzemieślniczo. Nasza pasja i pomysłowość są kluczem do dynamicznej kariery w sektorze zdrowia i urody. Zyskują na tym również nasze klientki, którym pomagamy odkryć nowe, własne oblicze.

Kosmetyka to wspaniały świat, przestrzeń do zdobywania i udoskonalania doświadczeń oraz umiejętności. Miejsce, w którym każda kobieta może odzyskać wewnętrzne i zewnętrzne piękno. Jesteśmy od tego, by naszym klientkom to umożliwiać, więc róbmy to z sercem i zaangażowaniem, a nie będziemy narzekać na brak gości, nawet w dobie kryzysu.