fbpx
19 Sierpień, 2019
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kosmetyczna odzież

Dzięki zastosowaniu technologii mikrokapsułek francuska firma Arth Cosmetics wprowadza na rynek kolekcję płynów kosmetycznych do aplikowania na ubrania. W ofercie pojawiły się płyny odświeżające, wyszczuplające i o właściwościach nawilżających.

Mikroenkapsulacja to proces, w którym cząsteczki lub mikroskopijnej wielkości krople składników aktywnych są zamykane w silikonowej otoczce. Podczas kontaktu miedzy ubraniem a ciałem, powłoka ta ulega zniszczeniu, a substancje czynne aplikowane są bezpośrednio na powierzchnię skóry.

Linia płynów kosmetycznych to efekt współpracy pomiędzy MicroCapsules Technologies, specjalistą w dziedzinie mikrokapsułek, a firmą Nobex – producentem zapachowego obuwia. Pierwszy wypełniony wonią domowy pantofel o nazwie Cavaricci pojawił się na francuskim rynku już w 2003 r. Od tego czasu trwały intensywne badania pozwalające na stworzenie trwałego chemicznie, a zarazem bezpiecznego dla skóry klienta produktu kosmetycznego do aplikowania na odzież.

Obecnie oferowana przez Arth Cosmetics linia płynów kosmetycznych składa się z trzech produktów:
Fresh – płyn odświeżający
Silhouette – płyn wyszczuplający
Hydrasens –  płyn o właściwościach nawilżających

Płyny mogą być używane tak, jakby były zwykłymi środkami do zmiękczania tkanin. Podczas prania w pralce lub prania ręcznego tkanina ulega bowiem ?nasączeniu? mikrokapsułkami. Oprócz substancji czynnych płyny te zawierają również kofeinę, mentol oraz środki zapachowe, dzięki czemu zapewniają przyjemne uczucie odświeżenia oraz pozostawiają delikatny zapach na ubraniu.

Za sprawą takich firm jak  Cosmetic Wear czy Lytess  ?kosmetyczna odzież? (cosmeto-textiles) znana jest na rynku francuskim. Produkty Arth Cosmetics dostępne są już poprzez witrynę internetową ( www.ahrt-cosmetics.com ). Wkrótce trafią także do drogerii i specjalistycznych sklepów we Francji, a pielęgnacja skóry poprzez noszenie własnych ubrań stanie się być może bardziej powszechna.