fbpx
21 Lipiec, 2019
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kosmetyka ozdobna i pielęgnacja twarzy

Chcesz dowiedzieć się jak najwięcej o produktach kosmetycznych, które stosujesz w swojej pracy? A może idąc do drogerii czy sklepu z kosmetykami, pragniesz zrozumieć tajemniczo brzmiące nazwy na etykietach? Ta książka dostarczy Ci odpowiedniej wiedzy, byś mógł się swobodnie poruszać w tym labiryncie.

W branży kosmetologicznej istnieje wiele substancji wykorzystywanych do makijażu i pielęgnacji skóry. Znajomość wszystkich to nie lada wyzwanie dla każdego profesjonalisty. Co rusz bowiem, pojawiają się wciąż nowe produkty o ulepszonych formułach i składach. A jeśli klient zechce nas zapytać o konkretną substancję, trzeba znać odpowiedź.

Właśnie z myślą o kosmetyczkach, kosmetologach, dermatologach i osobach zajmujących się medycyną estetyczną, powstała niniejsza publikacja. Będzie ona stanowiła istotną pomoc w pracy, albowiem jest połączeniem wiedzy teoretycznej z praktyką. Z Kosmetyką ozdobną i pielęgnacją twarzy łatwo i szybko rozeznasz się w substancjach, jakie zawarte są w danym kosmetyku, a co ważniejsze, poznasz do pielęgnacji jakiego rodzaju skóry produkt będzie najbardziej odpowiedni.

Autorki książki, w sposób przystępny omawiają takie zagadnienia jak: podłoża preparatów do pielęgnacji skóry oraz podłoża preparatów stosowanych w kosmetyce ozdobnej; zastosowanie i funkcja poszczególnych składników, a także składników specjalnych. Charakteryzują również produkty kosmetyczne oraz szeroko omawiają wymagania jakościowe im stawiane.

Część drugą książki stanowi poradnictwo i stosowanie. Zanim doradzimy konkretny produkt klientowi, musimy zgłębić kilka kwestii. Nie tylko na temat wymagań i potrzeb nabywcy, ale również na temat danego produktu. Wiedza, którą posiądziemy dzięki tej publikacji, pozwoli nam w sposób kompetentny dokonać oceny i wyboru właściwego preparatu.

Oprócz bogatej wiedzy na temat produktów kosmetycznych, znajdziemy w Kosmetyce ozdobnej i pielęgnacji twarzy wiadomości na temat makijażu i zagadnień z nim związanych. Jest to doskonała okazja do pogłębienia naszej wiedzy z tej dziedziny. Autorki udzielają tu wielu cennych wskazówek na temat każdego produktu stosowanego w makijażu, technik ich nanoszenia, trików optycznych.

Powyższa książka nie jest podręcznikiem. Może być jednak za taki uważana. Jest to wspaniałe kompendium wiedzy dla każdego, kto żądny jest informacji z zakresu substancji i produktów kosmetycznych. Autorki piszą jasno i klarownie, przedstawiając w sposób usystematyzowany kolejne preparaty i składniki kosmetyczne.

Jak widzimy, w książce zostają szczegółowo omówione substancje i  produkty kosmetyczne, a także ich prawidłowe stosowanie. To profesjonalna i rzetelna publikacja skierowana do profesjonalistów. Nie może więc tej pozycji zabraknąć na twojej półce!