fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
23 Październik, 2019
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kosmetyka po męsku

Stres, zmęczenie, brak ruchu, niewłaściwa dieta, do tego papierosy i alkohol – fakt, skóra przeciętnego mężczyzny nie ma lekko. Ale co pocieszające, Panowie coraz bardziej ochoczo korzystają z usług salonów urody. W związku z tym wiele profesjonalnych firm kosmetycznych wypuściło na rynek serie kosmetyków z myślą o płci „brzydszej”. Tak, możemy to powiedzieć głośno i wyraźnie, współczesny mężczyzna zaczął dbać o swój wygląd i wizerunek.

Czym klient różni się od klientki?

Niby niczym, a jednak. Otóż, przebieg wizyty z panem w roli głównej jest taki sam, jak spotkanie z panią, istnieje jednak kilka drobnych przeciwieństw. Różnice mogą pojawić się już na początku. Jak przed każdym zabiegiem, i w tym przypadku, należy przeprowadzić wywiad oraz ocenić skórę. Nie będzie to łatwe, bowiem panowie nie udzielają tak chętnie informacji jak kobiety i dość opornie odpowiadają na pytania. Wielu z nich ponadto nie jest świadomych, że przed spotkaniem z kosmetyczką bądź kosmetologiem należy ogolić skórę twarzy. Trzeba ich o tym poinformować w trakcie umawiania wizyty. Gładkości nie wymagajmy od mężczyzn, którzy na co dzień noszą brodę. W takiej sytuacji wystarczy zakryć newralgiczne okolice chusteczką, aby maseczka bądź krem nie natłuściły zarostu.

Co równie ważne mężczyźni są przeważnie wrażliwi na ból. Dlatego nawet oczyszczanie mechaniczne może być dla nich przykrym doświadczeniem. A zabiegi z wykorzystaniem urządzenia bez dokładnego wytłumaczenia zasad działania nie wchodzą w rachubę. Mezoterapię (igłowa, bezigłowa), mikrodermabrazję, jonoforezę, sonoforezę, peeling kawitacyjny, drenaż limfatyczny, zabiegi z wykorzystaniem kwasów AHA wykonujemy u nich tak samo jak u kobiet z uwzględnieniem przeciwwskazań i wskazań.

Skoro znamy podstawowe różnice, czas na konkrety. Co z oferty salonu śmiało proponować naszym szanownym Panom?

Masaż twarzy

Bardzo lubiany przez klientów. Powinien być zawsze wykonywany przez 20 minut. Przed masażem należy uzgodnić z Panem, które partie skóry mają być masowane. Ustalmy zawczasu czy podczas zabiegu fizjoterapeutycznego zajmujemy się także partiami skóry pokrytymi zarostem.

Manicure

Mężczyźni lubią mieć zadbane dłonie ale często nie wiedzą jak się zabrać za ich pielęgnacje. I tutaj pole do popisu dla nas. Pamiętajmy, panowie będą oczekiwać czegoś innego niż panie. Zabieg manicure w przypadku mężczyzny będzie polegał na odsunięciu i wycięciu skórek, następnie skróceniu oraz opiłowaniu paznokcia. Niewielu z nich zdecyduje się na polerowanie obawiając się nienaturalnego efektu świecenia.

Regulacja brwi

Częsty kłopot, który dotyka mężczyzn to krzaczaste, zrośnięte brwi. Przy ich regulacji powinniśmy pamiętać o naturalnym efekcie jaki chcemy uzyskać. Dlatego usuwamy tylko przeszkadzające, nienaturalnie rosnące włoski. Jeśli mamy do czynienia z bardzo długimi i dokuczliwymi można również przyciąć je z długości.

Zabiegi na twarz dla mężczyzn

Są to zabiegi opracowane z myślą o specyficznych potrzebach pielęgnacyjnych męskiej skóry. Dopasowane do problemu z jakim boryka się klient, od zabiegów łagodzących, poprzez normalizujące po witalizujące. Za pomocą ultradźwięków odpowiednie substancje czynne wnikają w skórę i ją odżywiają oraz nawilżają.

Zabiegi odmładzające

Zabiegi przeciwzmarszczkowe na twarz poprawią jej kondycję oraz napięcie. Efektem będzie wygładzona skóra o prawidłowym kolorycie, zmniejszone obrzęki wokół oczu i wygładzone zmarszczki mimiczne.

Fotoepilacja

Za pomocą lasera możemy pomóc Panu usunąć zbędne owłosienie na plecach, klatce piersiowej lub w okolicach pach. Ilość zabiegów jest uzależniona od fototypu skóry, charakterystyki owłosienia, a także poziomu hormonów.

O cerę mężczyzny trzeba zadbać szczególnie. Dlaczego? Bo panowie, to niepoprawni pracoholicy funkcjonujący na najwyższych obrotach, dla których zdrowa i zadbana skóra jest zawsze na odległej pozycji w liście priorytetów. Spróbujmy wspólnie to zmienić.