fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
27 Marzec, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kosmetyki L’Oreal niebezpieczne dla zdrowia?

 

Były kierownik L’Oreal oskarżył przedsiębiorstwo o używanie w produktach składników, które są zabronione oraz sprzedawanie produktów, które zawierają wysokie stężenie środków konserwujących.

 

Jerome Chevalier twierdzi, że był nękany i ostatecznie zwolniony przez koncern L’Oreal zaraz po tym jak wniósł skargę na prowadzenie rzekomo nielegalnej działalności.
Zgodnie z Chevalierem, produkty Maybelline sprzedane w Ameryce południowej zawierają zakazany dibutyl ftalanu.
W dodatku Chevalier twierdzi, że przedsiębiorstwo wyeksportowało na europejski rynek związki z grupy hydrofluorowęglowodorów znane jako 152a.
Na krótko przed zwolnieniem z funkcji Chevalier zakwestionował wiarygodność wykorzystywanego środka konserwującego Kathon CG, który niezgodnie z prawem w wysokim stężeniu został sprzedany w produktach eksportowanych do Europy.
Zgodnie z Unią Europejską substancja może być używana jako środek konserwujący w kosmetykach pod warunkiem, że jej stężenie nie przekroczy 0.1 %.
– Wszystkie produkty sprzedawane przez L’Oreal są w pełni dostosowane do wymogów stawianych przez FDA jak również do zaleceń Unii Europejskiej – zapewnia przedsiębiorstwo L’Oreal.