fbpx
07 Lipiec, 2020
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Czyżby kosmetyki szkodziły kobiecym hormonom?

W naszym codziennym życiu jesteśmy narażeni na wiele różnych substancji chemicznych, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze hormony. Zmiany hormonalne są związane ze skutkami zdrowotnymi, takimi jak rak piersi i choroby układu krążenia. W związku z tym, zrozumienie chemikaliów, które wpływają na poziom hormonów jest ważne dla zdrowia i szczególnie dla zdrowia kobiet, ponieważ ich narażenie na te chemikalia jest często wyższe ze względu na ich obecność w kosmetykach i produktach higieny osobistej.

 

Nowe badania opublikowane przez George’a Masona, Dr Anna Pollack i innych odkryły związki między chemikaliami, które są szeroko stosowane w kosmetykach i produktach do pielęgnacji ciała i zmian w hormonach rozrodczych.

 

W sumie zebrano 509 próbek moczu od 143 kobiet w wieku 18 do 44 lat, zdrowych, nie korzystających ze środków antykoncepcyjnych. Są badane pod kątem chemikaliów, które znajdują się w produktach do higieny osobistej, takich jak parabeny, konserwanty,benzofenonów oraz filtrów UV. „Jest to pierwsze badanie, w którym zbadano mieszaniny chemikaliów, które są szeroko stosowane w produktach do pielęgnacji ciała w stosunku do hormonów u zdrowych, reprodukcyjnych kobiet, przy użyciu wielu środków ekspozycji w całym cyklu miesiączkowym „– zauważył Pollack.

 

To podejście multi-chemiczne ściślej odzwierciedla rzeczywiste światowe ekspozycje środowiskowe i pokazuje, że nawet niski poziom narażenia na mieszanki chemikaliów może wpływać na poziom hormonów rozrodczych. Innym ważnym odkryciem jest to, że niektóre filtry chemiczne i UV były związane ze zmniejszonym hormonami rozrodczym w ekspozycji multi-chemicznej, podczas gdy inne były związane ze wzrostem innych hormonów rozrodczych, podkreślając złożoności tych chemikaliów.

 

„To, co powinniśmy wyciągnąć z tego badania jest to, że może być konieczne, aby uważać na chemikalia w kosmetykach i produktach do pielęgnacji osobistej, których używamy”, wyjaśnia Pollack. „Mamy wczesne wskaźniki, że chemikalia, takie jak parabeny mogą zwiększyć poziom estrogenów. Jeśli to stwierdzenie jest potwierdzone przez dodatkowe badania, może mieć wpływ na estrogeny zależne od chorób takich jak rak piersi. ”

 

SC Beauty Magazine