fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
15 Grudzień, 2019
Warszawa
6 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Kupujemy lasery – co wybrać?

Laseroterapia cieszy się w branży kosmetycznej coraz większą popularnością zarówno wśród właścicieli salonów kosmetycznych jak i klientów. W co warto zainwestować?

 

Obecnie potencjalni klienci nastawieni są na krótkotrwały zabieg, który przyniesie im zadowalające rezultaty. Najczęstszymi problemami, z którymi przychodzą do gabinetów są: nadmierne owłosienie, trądzik, rozszerzone naczynka, zmarszczki. Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne znajdujące się w ofercie każdego salonu kosmetycznego nie są w stanie przynieść skutecznych i co najważniejsze trwałych efektów. Z tych powodów laseroterapia wpisuje się w kanony zabiegów branży kosmetycznej.

Czym jest laser?

Laser jest urządzeniem emitującym światło w wyniku zjawiska zwanego emisją wymuszoną. Zasadą działania laserów jest zamiana energii świetlnej emitowanej przez urządzenie na energię cieplną, która oddziałuje na chromofory zawarte w naszej skórze (melanina, hemoglobina, woda, białko).  

Jakie mamy możliwości?

Wyróżniamy kilka generacji urządzeń laserowych. Do pierwszej generacji należy tradycyjny IPL oraz E – LIGHT. IPL, czyli intensywne pulsacyjne światło, emituje wiązkę światła w zakresie od 560 do 1200 nm. Specjalne filtry odcinające pozwalają na uzyskanie wąskiego zakresu długości fali, co pozwala na zastosowanie go w kilku problemach skórnych. Wadą IPL jest to, iż powoduje uszkodzenie struktury włosa, a nie jego całkowite usunięcie, przez co skuteczność zabiegu jest niewielka. Z kolei E – LIGHT różni się od IPL dodatkowym działaniem fal radiowych. Teoretycznie miał być lepszym następcą intensywnego pulsacyjnego światła, natomiast coraz częściej pojawiają się doniesienia, iż fale radiowe w tym urządzeniu silnie stymulują odbudowę włosa po zabiegach epilacji, co nie jest oczekiwanym efektem działania. 

Do II generacji urządzeń laserowych należy laser sPTF+ (Photo Therapy Flash). Urządzenie to jest rezultatem współpracy lekarzy jak i inżynierów, dzięki czemu gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów. Potwierdzają to medyczne certyfikaty oraz amerykański certyfikat FDA (Food and Drug Administration). Laser sPTF+ emituje wiązkę światła w zakresie od 400 do 1200 nm, dzięki czemu ma szeroki wachlarz zastosowań. Najnowsze badania wskazują na skuteczność urządzenia sPTF+ na poziomie 98,8%. 

Urządzenie sPTF+ posiada szereg zastosowań zabiegowych, o które najczęściej pytają klienci:

Nadmierne owłosienie – wiązka świetlna oddziałuje na melaninę zawartą w strukturze włosa i doprowadza do jego zniszczenia. Ze względu na to, iż miejscem oddziaływania jest melanina, zabiegi epilacji sprawdzają się najlepiej u osób z ciemnymi włosami i jasną karnacją (wiązka laserowa działa również na melaninę zawartą w skórze, przez co może doprowadzić do oparzeń przy fototypie skóry IV – VI oraz przy skórze opalonej). Zabiegi należy powtarzać, ponieważ dla trwałych rezultatów niszczony włos musi się znajdować w fazie wzrostu (anagenu).

Przebarwienia – laser sPTF+ skutecznie likwiduje przebarwienia potrądzikowe, hormonalne, piegi oraz plamy wątrobowe.  Zamiana energii świetlnej w cieplną powoduje rozpad cząsteczek pigmentu, które następnie ulegają fagocytozie. Przy większych zmianach skórnych dochodzi do ich złuszczenia się. 

Zmarszczki – zabiegi z urządzeniem sPTF+ z powodzeniem stosowane są do fotoodmładzania skóry. W efekcie dochodzi do poprawy ukrwienia, odżywienia skóry oraz pobudzenia fibroblastów do syntezy dwóch najważniejszych białek w hamowaniu procesu starzenia – kolagenu i elastyny. 

Trądzik – przyczyn rozwoju trądziku jest bardzo wiele, natomiast do najczęstszych należy nadmierna aktywność bakterii Propionibacterium acnes. Laser sPTF+ oddziałuje na porfiryny będące metabolitem tych bakterii, w wyniku czego uwalniają się oksyaniony działające toksycznie na Propionibacterium acnes. Ponadto zabiegi zwiększają odżywienie skóry i poprawiają jej koloryt, co jest bardzo ważne                w przypadku cery trądzikowej.

Rozszerzone naczynka – w przypadku terapii naczyniowej punktem działania lasera sPTF+ jest oksyhemoglobina zawarta w naczyniu krwionośnym. Oprócz uszczelnienia naczynia uzyskujemy efekt poprawy kondycji skóry dzięki pobudzeniu aktywności fibroblastów. 

Do III generacji urządzeń laserowych należy laser diodowy. Jego wiązka ma długość 808 nm, dzięki czemu bardzo dobrze się sprawdza przy usuwaniu owłosienia, natomiast nie można go zastosować do innych problemów skórnych. Zabiegi z jego użyciem są dużo bardziej bolesne niż w przypadku IPL czy lasera sPTF+. Kolejnym minusem jest również cena, znacznie wyższa od wcześniej wymienianych urządzeń. 

Zakup urządzenia laserowego do gabinetu jest przedsięwzięciem, które bardzo szybko zyska przychylność klientów. Najważniejszy jest wybór odpowiedniego urządzenia, które sprawdzi się w wielu aspektach zabiegowych oraz zacznie szybko przynosić zyski. Laser sPTF+ ma znaczącą przewagę nad innymi. Wiele zastosowań, skuteczność, bezpieczeństwo oraz niska masa, lekka głowica, co jest ważne dla kosmetologów wykonujących zabiegi. Dodatkowo cena urządzenia jest stosunkowo niska, co przyczynia się do jego rentowności. 

Kejto.pl gwarantuje najniższą cenę lasera sPTF+