fbpx
17 Sierpień, 2019
Warszawa
24 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Laser CO2 skuteczny, ale niebezpieczny

Amerykańscy naukowcy po przeprowadzeniu badań na 47-osobowej grupie pacjentów potwierdzili znakomite właściwości lasera CO2 w odmładzaniu twarzy jednak ostrzegają przed możliwymi licznymi efektami niepożądanymi.

Konkluzja została wysunięta przez badaczy z Uniwersytetu Michigan, ktorzy przeanalizowali efekty zastosowania leczenia laserem CO2 na 47 pacjentach w latach 1996 – 2004 r.

Laser CO2 jest często stosowany w odmładzniu skóry. Zastosowanie wiązki lasera powoduje parowanie cząsteczek wody wewnątrz i na zewnatrz skóry wywołując przy tym termiczne uszkodzenie tkanek.

Taki wstrząs stymuluje produkcje kolagenu w skórze, dzięki któremu skóra staje się bardziej napięta i odzyskuje zdrowy wygląd.

Pomimo dobrych rezultatów uzyskanych po zastosowaniu lasera CO2 autorzy badań opublikowanych w „The Archives of Facial Plastic Surgery” twierdzą, że powszechnie występują również objawy uboczne po zastosowaniu tej terapii. W szczególności często występują: trądzik, infekcje, hipopigmentacje oraz hiperpigmentacje.