fbpx
25 Sierpień, 2019
Warszawa
28 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Lasery i IPL nie dla każdego

 

Wybitny chirurg plastyczny, a zarazem międzynarodowy specjalista od laserów – David Gault otwarcie wystąpił przeciwko Departamentowi Zdrowia który zaproponował wyjęcie spod kontroli medycznej lasera kosmetycznego oraz IPL.

 

David Gault, który był jednym z pierwszym twórców lasera do usuwania zbędnego owłosienia, a obecnie również biegły sądowy w sprawach powikłań po zastosowaniu lasera obawia się, że podjęcie takiej decyzji może zwiększyć ryzyko komplikacji po traktowaniu skóry źródłem promieniowania laserowego.

Chociaż laser jest stosowany do celów kosmetycznych, nie oznacza to, że jest mniej niebezpieczny od pozostałych. Do wzrastających powikłań po zastosowaniu źródła promieniowania laserowego można zaliczyć: podrażnienia, przebarwienia bądź odbarwienia, pęcherze, poparzenia oraz ciężko gojące się rany.
Wielu użytkowników lasera nie posiada dostatecznej wiedzy aby poprawnie wykonywać zabiegi – twierdzi David Gault.
– Wydaje się całkowicie niestosowne zniesienie kontroli nad tego typu urządzeniami. W zeszłym roku zobaczyłem więcej powikłań po zastosowaniu lasera i IPL niż kiedykolwiek przedtem, jeżeli chodzi o zmiany w regulacji prawnej to powinno się zwiększyć, a nie zmniejszyć kontrolę nad wykorzystaniem tej aparatury – dodaje Gault.