fbpx
12 Grudzień, 2019
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Leczymy jesienne frustracje

Jesień to taka pora roku, która sprzyja nasilaniu się naszych frustracji i stanów okołodepresyjnych.

Wiadomo jednak, że w kontakcie z klientem nasze wahania nastrojów będą działały na naszą niekorzyść, a w efekcie zaszkodzą też naszemu salonowi. Jak sobie radzić z jesienną depresją? Jak trzymać nerwy na wodzy?

Jesienią dostarczamy organizmowi mniej światła oraz mniej ruchu, nierzadko pogrążamy się nawet w jesienno-zimowym letargu. Z czasem odechciewa nam się wszystkiego, często stajemy się apatyczni, drażliwi, pochmurni.

Pominąwszy fakt, że nasze jesienne „sponurzenie” ma ogromny wpływ na samopoczucie, a nawet zdrowie, to w przypadku prac wymagających kontaktu z klientem (jakimi niewątpliwie są praca kosmetyczki czy kosmetologa) nasze zachowanie rzutuje na efektywność pracy.

Jak udowadniają jednak naukowcy, jest kilka dobrych sposobów na to, by radzić sobie z jesienną chandrą.

Po pierwsze powinniśmy dostarczyć organizmowi tego, czego jesienią najbardziej mu brakuje, czyli słońca. Dlatego „nasłoneczniajmy” się w każdym możliwym momencie. Korzystajmy z ostatnich ciepłych promieni przed zimą, rozkoszując się ich dobroczynną mocą, nawet podczas przerw w pracy. Nieco droższą, ale podobnie przyjemną opcją jest zafundowanie sobie urlopu w ciepłym kraju. O wiele korzystniejsze jest dla nas urlopowanie w miesiącach zimowych. Zapewniając sobie chociażby tygodniowy wypoczynek poza granicami kraju w miesiącach pozbawionych wystarczającej ilości światła w Polsce, dostarczamy organizmowi dodatkowej dawki energii, którą idealnie możemy spożytkować w ciągu okresu zimowego w pracy.

Następną metodą na uwolnienie organizmu od jesiennej chandry jest aktywność fizyczna. Nie musimy uprawiać bardzo wysiłkowego sportu, jeśli nasza kondycja fizyczna nie jest rewelacyjna. Wystarczy, że będzie to godzinka spaceru dziennie. Dzięki niemu nie tylko poczujemy się lepiej, ale nabierzemy apetytu i ochoty do dalszej pracy.

Jeszcze innym, a przyjemnym sposobem na pożegnanie się z jesienną chandrą jest właściwa dieta. Wiadomo, że w trakcie miesięcy jesienno-zimowych powinniśmy spożywać więcej produktów energetycznych. Ale koniecznie unikać tego, co niezdrowe, czyli nadmiernej ilości węglowodanów czy alkoholu. Warto także ograniczyć palenie. Korzystna dla nas będzie dieta bogata w owoce i warzywa oraz ryby.

Od czasu do czasu warto także zahartować swój organizm. Rano i wieczorem, a szczególnie rano można zafundować sobie krótką orzeźwiającą kąpiel w chłodnej wodzie. Zimna woda pobudza nasze krążenie i pomaga nam z werwą zabrać się do porannej pracy.

Sposobów na radzenie sobie z jesiennymi frustracjami jest mnóstwo. Najwyższy czas o nich pomyśleć. A jakie Wy macie sposoby na pokonanie jesienno-zimowej chandry?