fbpx
28 Maj, 2020
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Lek dla diabetyków skutecznym środkiem odchudzającym

Zarejestrowany dwa lata temu na portugalskim rynku lek Victoza dla diabetyków okazał się skutecznym środkiem dla osób walczących z nadwagą. Niespodziewaną właściwością medykamentu, zaskoczeni są również Brazylijczycy, gdzie środek masowo jest kupowany i praktycznie zniknął z aptek.

Victozato farmaceutyk dla osób dorosłych cierpiących na cukrzycę typu 2. Stosuje się go w celu poprawienia stężenia glukozy we krwi.

Substancja czynna preparatu Victoza, liraglutyd jest mimetykiem inkretyn. Oznacza to, że działa on w taki sam sposób, jak inkretyny – hormony wytwarzane w jelicie, zwiększając ilość insuliny uwalnianej przez trzustkę w reakcji na posiłek. Pomaga to kontrolować stężenie glukozy we krwi.

„Nie przypuszczaliśmy, że korzystanie z niego może służyć również odchudzaniu. Przyjmowanie leku nie powoduje jednak żadnych efektów ubocznych u osób, które nie są diabetykami” – poinformował przedstawiciel dystrybutora.

Lek, zarejestrowany na portugalskim rynku od lipca 2009 roku, przynosi wyraźne efekty w walce z nadwagą. Stosujący go spostrzegli, iż regularna kuracjadoprowadziła u nich do „istotnego spadku na wadze”. W niektórych przypadkach pacjenci po 5-miesięcznej terapii stracili 12 kilogramów, bez korzystania z diet i treningów odchudzających.

Źródło:  PAP