fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Lek na zaawansowaną postać raka skóry

Każdego roku dowiadujemy się o licznych przypadkach śmierci z powodu raka skóry. Do tej pory walka z zaawansowanymi zmianami nie przynosiła dobrych rezultatów. Już niebawem wszystko ma ulec zmianie.

Podczas rutynowej diagnozy skóry pacjenta niejednokrotnie poszukujemy zmian, które wzbudzają w nas niepokój. Czasem okazuje się, że my – specjaliści, jako pierwsi wykrywamy nabłoniaka podstawnokomórkowego, raka kolczystokomórkowego lub czerniaka. Niekiedy okazuje się, że na leczenie jest już za późno.

OncoVEX to nazwa nowego leku pomagającego zwalczyć raka skóry nawet w zawansowanym stadium. Został on już przetestowany w Brytyjskich szpitalach na grupie 50 osób, którym lekarze dawali maksymalnie 9 miesięcy życia. Wyniki były oszałamiające u 16 % choroba ustąpiła całkowicie, natomiast u 30% liczba zmutowanych komórek spadła o połowę. Badaniami nowego leku na czarniaka zajmuje się dr Howard Kaufman z Chicago’s Rush University Medical Centre.

Podawany jest w postaci zastrzyków zawierających 2 generację (onkolytic=) onkolitycznego wirusa herpes simplex typu 1, kodującego człowieka GM-CSF.

OncoVEX działa selektywnie na komórki czerniaka i jednocześnie aktywuje układa immunologiczny do walki z rakiem a ponadto wywołuje niewiele skutków ubocznych.
Nowy medykament na trafić na rynek za około 5 lat.