fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
31 Marzec, 2020
Warszawa
-0 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Lek przeciwko czerniakowi otrzymał rozszerzenie wskazań

Yervoy (ipilimumab) został dopuszczony do stosowania w leczeniu pierwszego rzutu u dorosłych pacjentów z przerzutowym lub nieoperacyjnym nowotworem skóry – zadecydowała Komisja Europejska.

Wpływ na decyzję o rozszerzeniu pozwolenia na dopuszczenie do obrotu miały obiecujące dane.

Pozytywne rokowania płyną z wyników badań z fazy II i III przeprowadzonych z udziałem pacjentów z zaawansowanym rakiem.

Nie mniej obiecujące okazały się dane z dwóch przeprowadzonych w warunkach rzeczywistych retrospektywnych badań obserwacyjnych obejmujących chorych z zaawansowanym czerniakiem. Pacjenci ci w ramach leczenia pierwszego rzutu otrzymywali ipilimumab w dawce 3 mg/kg mc. w monoterapii, 

Co stwierdzono? Zasadniczo zgodne przeżycie całkowite w połączonej grupie niepoddawanych wcześniej chemioterapii chorych otrzymujących ipilimumab w dawce 3 mg/kg mc. w badaniach klinicznych fazy II i III oraz w dwóch retrospektywnych badaniach obserwacyjnych u nieleczonych wcześniej pacjentów.

Co istotne, rozszerzenie wskazań do stosowania ipilimumabu dotyczy Norwegii i Islandii oraz wszystkich 28 państw członkowskich Unii Europejskiej. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy u następnych pacjentów z zaawansowanym czerniakiem złośliwym.

Źródło: rynekzdrowia.pl