fbpx
08 Lipiec, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Lek stosowany w leczeniu jaskry- złoty środek na porost włosów?

Nowe badania opublikowane w The FASEB Journal pokazują, że powszechnie przepisywany lek na jaskrę może być skuteczny w leczeniu łysienia typu męskiego i innych form łysienia.

Mamy kilka dobrych wiadomości dla osób borykających się z tym problemem. Nowy raport badawczy FDA opublikowany w The FASEB Journal donosi, że lek na jaskrę- bimatoprost, powoduje odrastanie ludzkich włosów. Lek był dostępny w handlu, jako sposób na przedłużenie rzęs.  Dane FDA po  raz pierwszy wykazują, że faktycznie wpływa on na porost włosów na głowie.

„Mamy nadzieję, że badanie to doprowadzi do opracowania nowej terapii łysienia, która powinna poprawić jakość życia wielu osób cierpiących na wypadaniem włosów” -powiedziała Valerie Randall, naukowiec zaangażowany w prace Uniwersytetu w Bradford, w Wielkiej Brytanii. „Dalsze badania powinny zwiększyć naszą wiedzę na temat pracy mieszków włosowych i tym samym pozwolić na opracowanie nowych metod terapeutycznych dla wielu zaburzeń przy wzroście włosów.”

Aby dokonać tego odkrycia, Randall i współpracownicy przeprowadzili trzy serie eksperymentów. Do badania wykorzystano dwie komórki ludzkie i kilka mysich. Badanie na ludzkich komórkach pobranych z mieszków włosowych, rosnących w hodowli narządów było równie skuteczne, jak tych bezpośrednio z głowy ludzkiej. W obu tych eksperymentach, naukowcy stwierdzili, że bimatoprost doprowadził do wzrostu włosów. W trzecim zestawie doświadczeń aplikowano bimatoprost na skórę łysych miejsc na myszy. Tak jak to było w przypadku ludzkich komórek, lek spowodował porost włosów.

To odkrycie może być długo oczekiwaną kontynuacją viagry na jaką mężczyźni w średnim wieku czekali”– powiedział dr Gerald Weissmann, redaktor naczelny The FASEB Journal. „Biorąc pod uwagę, że lek jest już dopuszczony do stosowania u ludzi, a jego profil bezpieczeństwa jest ogólnie przyjęty, to odkrycie wygląda obiecująco, Rozwiązanie było tuż przed naszymi oczami przez cały czas. Tuż przed naszą twarzą!”

Dzięki naukowcom z FDA fryzjerom może przybyć klientów- panów w średnim wieku z bujnymi włosami. Tak trzymać!

Źródło: Erekalert!