fbpx
04 Czerwiec, 2020
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Lekkie stopy w trzech krokach

Czy i twój salon odwiedzają klientki, które choć wpadły na szybki pedicure, przy okazji skarżą się na obolałe, zmęczone stopy?

Wiadomo, że oprócz wyglądu ważne jest również zdrowie, dlatego warto przy okazji wykonywania zabiegu udzielić klientkom kilku podstawowych rad na temat tego jak w trzech prostych krokach zadbać o zdrowie stóp.

Uwaga na buty

Jeżeli panie skarżą się na ból w górnej części stopy, wyjaśnij im, że główna przyczyna to wysokie obcasy. Choć niestety nadal powszechnie panuje mit, że szpilki dodają seksapilu, przekonaj klientki, że zdrowie jest o wiele ważniejsze. Ponadto, zasugeruj, że eleganckie baleriny czy sandałki również mogą w atrakcyjny sposób prezentować stopę. Ważne także, by odpowiednio dobrać rozmiar i kształt obuwia, tak by było ono wsparciem dla naszych stóp, a nie przysłowiową „kulą u nogi”.

Wspomagamy krążenie

Wyjaśnij odwiedzającej salon pani, że aby wspomóc krążenie w stopach i powstrzymać ból czy opuchliznę, należy przede wszystkim dobierać buty, skarpetki czy rajstopy tak, by nie uciskały one w żadnym miejscu. Ponadto, warto kilka razy w ciągu dnia położyć stopy wyżej chociaż na parę minut, gdyż zabieg ten również pobudzi krążenie. Przy okazji, należy zafundować stopom szybki masaż, co z pewnością zmniejszy uczucie ciężkości. Z kolei wieczorem, wskazane jest, aby panie poświęciły 5 minut na delikatny masaż z użyciem na przykład olejku sezamowego, który dodatkowo wspaniale nawilży skórę stóp. Oczywiście, polecajmy klientom również zdrowotne zabiegi oraz masaże w naszym salonie. Rozmowa na temat zdrowia stóp podczas wykonywania pedicure to dobry moment za zaprezentowanie innych zabiegów oferowanych w salonie. Pamiętajmy jednak, by niczego nie narzucać – nie chcemy być uznani za naciągaczy! 

Kąpiel stóp

Choć wiele pań w dzisiejszych czasach jest bardzo zabiegana, to jednak warto przypomnieć im jak relaksująca i zdrowa jest 15-minutowa, ciepła kąpiel dla stóp. Zalećmy naszym klientkom, aby od czasu do czasu fundowały stopom taką przyjemność. Do wody najlepiej dodać sole lub olejki do kąpieli lub też specjalistyczne produkty przeznaczone wyłącznie do tego celu. Warto docenić bogactwo natury i sięgnąć po kosmetyki z wyciągiem z ziół. Przykładowo, lawenda czy rumianek mają właściwości kojące, natomiast dla orzeźwienia stóp możemy zalecić klientkom, by moczyły je w ekstraktach z mięty czy eukaliptusa.

Powyższe wskazówki pomogą gościom twojego gabinetu szybko i skutecznie zadbać o zdrowie stóp na co dzień. Jeśli jednak zauważymy, że klientka ma poważniejsze problemy ze stopami, namówmy ją na niezwłoczną wizytę u lekarza specjalisty.

Źródło: Daily Glow