fbpx
03 Lipiec, 2020
Warszawa
23 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Lifting skóry twarzy i ciała – porównanie metod i ich skuteczności

Skóra z upływem lat ulega starzeniu. Szacuje się, że po około 25. roku życia spada ilość kolagenu i elastyny, w wyniku czego skóra staje się wiotka, traci swoją jędrność i elastyczność. Oprócz tego w skórze spada ilość kwasu hialuronowego odpowiedzialnego za nawilżenie skóry, co prowadzi do wysuszenia skóry i utraty napięcia.

Na proces starzenia mają też bardzo ważny wpływ czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie słoneczne, stres, zanieczyszczenia powietrza, palenie tytoniu oraz czynniki wewnętrzne m.in. hormonalne takie jak spadek estrogenów.

Wiotka skóra to problem zarówno twarzy, jak i ciała. Problem wiotkiej skóry dotyczy m.in. osób, które w krótkim czasie straciły sporo kilogramów. Wówczas mamy do czynienia z obwisłą skórą brzucha, ud czy ramion.

Karboksyterapia

To zabieg polegający na śródskórnym, kontrolowanym podawaniu medycznego dwutlenku węgla. Efektem infuzji jest zwiększenie przepływu krwi oraz tlenu i składników odżywczych do miejsca poddawanego zabiegowi. Reakcją skóry ciała na iniekcję dwutlenku węgla jest stymulacja komórek skóry do syntezy nowych włókien kolagnowych i elastynowych, rozbudowy sieci nowych naczyń krwionośnych, co skutkuje poprawą jędrności skóry. Zabieg karboksyterapii sprawdza się zatem w przypadku problemu wiotkiej skóry zarówno twarzy jak i całego ciała. Zalecane jest wykonanie serii zabiegów (6-8) dobranych indywidualnie do występującego problemu.

Zabieg Carbolift®

Zabieg jest małoinwazyjną i niezwykle skuteczną alternatywą dla nici PDO. Polega on na intensywnej stymulacji skóry do silnego zagęszczenia poprzez kontrolowane mikrouszkodzenia tkanek przy jednoczesnym podawaniu medycznego CO2 do skóry właściwej.

Co daje zabieg Carbolift®?
Dzięki połączeniu mikronakłuć z jednoczesnym wprowadzaniem dwutlenku węgla dochodzi do stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. W efekcie następuje przebudowa i zagęszczenie struktury skóry a następnie wzrost napięcia oraz podniesienie owalu twarzy.
Zabieg Carbolift może być również stosowany w przypadku wiotkiej skóry brzucha, np. po przebytej ciąży lub utracie kilogramów. Dochodzi wówczas do zagęszczenia skóry, poprawy jędrności, elastyczności oraz napięcia skóry. Zalecana jest seria 3 zabiegów w odstępach miesięcznych.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych. Zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji polegają na wywołaniu efektu termicznego w tkance, dokładnie w skórze właściwej. Mikronakłuwanie to z kolei zabieg, który stymuluje procesy naprawcze poprzez wywołanie mikrouszkodzeń w skórze. Nakłucie i podgrzanie tkanki do temperatury ok. 45-60°C powoduje częściowe uszkodzenie skóry, które jednocześnie stymuluje ją do silnej regeneracji. Włókna kolagenowe ulegają skróceniu, dzięki czemu można zaobserwować zwiększone napięcie skóry, poprawę jej jędrności oraz elastyczności.
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej sprawdza się w przypadku wiotkiej skóry twarzy jak i ciała. Jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów w walce z problemem wiotkiej skóry, przy krótkim czasie rekonwalescencji w porównaniu na przykład do lasera ablacyjnego.

HIFU

Technologia HIFU to skoncentrowana wiązka fali ultradźwiękowej o dużym natężeniu.
W wyniku poparzeń na określonych głębokościach w skórze dochodzi do skurczu włókien kolagenowych, koagulacji białek i przebudowy tkanki łącznej. Metoda ta sprawdza się w liftingu twarzy, szczególnie w przypadku opadającego owalu, a także w problemie wiotkiej skóry szyi czy dekoltu. Zabieg ten wykorzystywany jest także na okolice nad kolanami, okolice ud, pośladków czy ramion w celu wymodelowania sylwetki. Hifu daje efekt odmłodzenia owalu twarzy, zmniejszenie opadających policzków, opóźnienie procesu starzenia się skóry. Proces przebudowy skóry trwa kilka miesięcy, dlatego na finalny efekt trzeba poczekać od 3 do 6 miesięcy.

Marcelina Szymańska – Ekspert SC Beauty Magazine