fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
9 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Liposukcja – nie tylko dla kobiet?

Czasy, kiedy wyłącznie kobiety przejmowały się swoim wyglądem, powoli przechodzą do historii. Mężczyźni już nie tylko wydają spore sumy na najlepsze kosmetyki, ale także coraz częściej zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej.

Jak na razie mężczyźni stanowią tylko 20% klientów klinik medycyny estetycznej, ale liczba ta, z roku na rok jest coraz większa. Możliwe, że już za kilka lat dogonimy Szwajcarię, w której kobiety i mężczyźni ustawiają się do gabinetów lekarzy w dwóch identycznych kolejkach.

Z czym najczęściej przychodzą mężczyźni?

Niekwestionowanym liderem wśród zabiegów popularnych u mężczyzn jest liposukcja brzucha. Niemal każdy pan, z wyjątkiem wyrzeźbionych godzinami ćwiczeń gwiazdorów z kolorowych czasopism, ma jakieś zastrzeżenia do wyglądu swojego brzucha. Nie bez powodu z resztą, otyłość brzuszną przypisujemy głównie brzydszej połowie ludzkości.

Odsysanie tłuszczu często jest ratunkiem dla mężczyzn, którzy po latach zaniedbań, nagle orientują się, że chcą coś zmienić w swoim wyglądzie. Pojawia się jednak pewien problem: jak przekonać ogólnie niechętnych lekarskim ingerencjom panów do tego, wbrew pozorom dość inwazyjnego zabiegu?

Dobrym argumentem może okazać się wyraźny efekt kosmetyczny. Jak mówi lekarz chirurg Artur Broma, mężczyzna ważący 80 kilogramów może pozbyć się jednorazowo aż 4 litrów tłuszczu.

Do zabiegu liposukcji obecnie najczęściej stosowane jest urządzenie Body Jet, które pozwala na wykonywanie liposukcji wspomaganej strumieniem wodnym (WAL). Jak tłumaczy dr Broma, „Zabieg jest całkowicie bezbolesny, przeprowadzany jedynie w znieczuleniu miejscowym. Jest to jedno z pierwszych tego typu rozwiązań dedykowanych również mężczyznom, które tak szybko zdobywa ich akceptację, co w przypadku zabiegów estetycznych nie zdarza się często. Metoda dostępna jest już w wielu klinikach estetycznych w naszym kraju”.

Źródło: PAP Nauka