fbpx
18 Listopad, 2019
Warszawa
9 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

PHOTO-DYNAMIQ LLLT Laser Magnetic Field R/IR/UV Blue Light

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA MAGNETO-FOTODYNAMICZNA
Nowatorskie wieloprogramowe urządzenie z certyfikatem medycznym CE dla gabinetów medycyny estetycznej, salonów dermoestetycznych, MED SPA i SPA WELLNESS, specjalistycznych gabinetów podologicznych i trychologicznych. PHOTO-DYNAMIQ® łączy właściwości lasera niskoenergetycznego LLLT o trzech długościach fal 650nm, 850nm i 420nm oraz pola magnetycznego niskiej mocy ze specjalnie opracowanymi preparatami do poszczególnych programów. Urządzeniu dedykowane są preparaty Black Essential z nowatorską metodą chromoforów oraz zabieg FERULASHI EXFO z kwasem ferulowym i szikimowym.

25 programów z zastosowaniem zsynchronizowanych preparatów umożliwiają przeprowadzenie wielu zabiegów estetycznych i dermo-kosmetycznych dla skóry kobiet i mężczyzn. Są to m.in. kuracje odmładzające, przeciwzmarszczkowe, wyrównujące koloryt, ujędrniające, antycellulitowe, dla skóry z problemem zaczerwienień, nierówności struktury skóry, objawów zaburzeń barwnikowych różnego typu, a także specjalne kuracje dla skóry głowy oraz z zakresu estetyki podologicznej i stopy cukrzycowej. Wśród zabiegów jest także innowacyjny peeling magneto-fotodynamiczny FERULASHI EXFO z kwasem ferulowym i szikimowym dla skóry wrażliwej, reaktywnej, suchej, z objawami AZS. Zabiegi magnetolaserowe dają pożądane efekty na poziomie tkankowym, komórkowym i subkomórkowym, są też całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne.

Metody fotodynamiczne są z powodzeniem stosowane w wielu terapiach dermatologicznych szczególnie w przypadkach tzw. „skór trudnych”, dla których wykorzystywane są przede wszystkim łączone techniki światło, laseroterapii i fotoczułych preparatów. W atopowym zapaleniu skóry, fotodermatozach, trądziku, łuszczycy – stosowane są głównie źródła światła pracujące w zakresie emisji ultrafioletu, w tym światła niebieskiego. Zostało potwierdzone, że światło niebieskie działa antybakteryjnie, łagodząco, hamująco na procesy zapalne, obniża temperaturę skóry i zmniejsza zaczerwienienia.  

PHOTO-DYNAMIQ® został nagrodzony
ZŁOTYM MEDALEM 2012 MERCURIUS GEDANENSIS
w Gdańsku 2012.

INNOWACJA: PEELING MAGNETO-FOTODYNAMICZNY – FERULASHI EXFO
Połączenie działania lasera PHOTO-DYNAMIQ® i preparatów FERULASHI EXFO pozwala w sposób skuteczny i bezpieczny wykonywać zabiegi dermoestetyczne, nawet dla tak trudnych skór jak skóry wrażliwe, nadreaktywne, bardzo suche, z objawami AZS, skłonnych do alergii. Metoda zastosowana w procedurze zabiegowej łączy skuteczność działania światła niebieskiego 420nm, pola magnetycznego i peelingującego układu kwasów szikimowego i ferulowego. Kwas ferulowy jest jednocześnie chromoforem dla emitowanej przez głowicę wiązki laserowej oraz doskonałym antyoksydantem redukującym wolne rodniki. Natomiast kwas szikimowy to niedrażniący kwas peelingujący, stymulujący odnowę komórkową – jego odpowiednio dobrane stężenie w zabiegu FERULASHI EXFO odpowiada sile działania 50% kwasu glikolowego. Jest to niezwykle istotne dla skóry wrażliwej – unikamy efektu podrażnienia. Nie mniej ważnym etapem w zabiegu jest dostarczenie odpowiednich nowoczesnych składników nawadniających i odbudowujących barierę lipidową, zarówno w zabiegu gabinetowym, jak i w pielęgnacji domowej. Doskonały dobór tych składników ceramido-odtwórczych, inteligentnie długotrwale nawadniających oraz kojąco-łagodzących pozwala uzyskać oczekiwany efekt odmłodzenia, uspokojenia, wzmocnienia.

PHOTO-DYNAMIQ® PAKIET KORZYŚCI
• Fotostymulacja laserowa i magnetyczna poprzez efekty fotobiologiczne.
• LASER 850nm (podczerwony IR – InfraRed).
• LASER 650nm (czerwony R – Red).
• LASER 420nm (niebieskie UV – Blue Light).
• Pulsujące POLE MAGNETYCZNE 10 mT o niskich częstotliwościach.
• BLACK ESSENTIAL nowatorski system ukierunkowanego działania specjalistycznych preparatów zawierających układy CHROMOFORÓW (cząsteczek światłoczułych) i substancji aktywnych, ukierunkowanych na 25 dermoestetycznych problemów skóry.
• FERULASHI EXFO innowacyjny system peelingu magneto-fotodynamicznego BLUE Light Photo Peel Program w zabiegu FERULASHI EXFO z kwasem ferulowym i szikimowym.
• Ergonomiczny kształt i waga urządzenia ok. 1,5 kg (rozmiar laptopa). Może być wygodnie przenoszone, umożliwia wykonywanie zabiegów nawet w domu Klienta lub w innych salonach jednej sieci.
• Zastosowana innowacyjna technologia, bez konieczności chłodzenia, pozwala na opracowanie oferty urządzenia w konkurencyjnej cenie.

ZASADA DZIAŁANIA URZĄDZENIA PHOTO-DYNAMIQ® 
PHOTO-DYNAMIQ® bazuje na półprzewodnikowych diodach laserowych 420nm, 650nm, 850nm o niskiej mocy (5mW/7mW) z impulsową emisją pola oraz na pulsującym polu magnetycznym o mocy do 10 mT. Połączenie działania specjalnie opracowanych preparatów chromo-aktywnych BLACK ESSENTIAL oraz FERULASHI EXFO znacząco zwiększa efektywność i skuteczność prowadzonych zabiegów. Innowacyjna metoda magneto-fotodynamiczna użyta w PHOTO-DYNAMIQ® umożliwia szybką i wyraźną poprawę kondycji skóry z natychmiastowym efektem, bez ryzyka poparzeń, bólu i powikłań. Dzięki takiemu połączeniu wzajemnych oddziaływań pól elektrodynamicznych oraz kierunkowo działających specjalistycznych preparatów wyniki zabiegów są skumulowane, skuteczniejsze i widoczne już od pierwszego zabiegu (efekt „glamour”).
Photo-Dynamiq

LASERY BIOSTYMULUJĄCE

Ze względu na zastosowane zakresy mocy laserów i w odniesieniu do oddziaływania z tkankami, PHOTO-DYNAMIQ® LLLT Laser Magnetic Field zaliczany jest do laserów niskiej energii o działaniu biostymulującym dla procesów fizjologicznych zachodzących w tkance. Zabiegi poprawiają mikrokrążenie i przepływ limfy, wpływają regenerująco i naprawczo. Jednocześnie ze względu na udowodnioną znacząco wyższą skuteczność działania impulsowych pól laserowych w stosunku do wiązki ciągłej na tkankę, w urządzeniu PHOTO-DYNAMIQ® zastosowano 25 różnorodnych pól laserowych, których parametry zostały odpowiednio dobrane do programów zabiegowych. Promieniowanie laserowe w połączeniu z polem magnetycznym dla niskiej mocy źródeł ma działanie biostymulujące, samonaprawcze, uruchamiające procesy energizujące w tkance dla fal 650nm i 850nm oraz antybakteryjne i uspokajające dla fali 420nm. 

Photo-Dynamiq

UKŁADY CHROMOFORÓW + PREPARATY AKTYWNE:
seria BLACK ESSENTIAL i preparaty FERULASHI EXFO  

Na skuteczność wzajemnego oddziaływania laser-tkanka zasadniczy wpływ ma długość emitowanej wiązki światła w połączeniu z jej absorpcją przez chromofory zawarte w tkance oraz dostarczone do tkanki. Odpowiednio dobrane chromofory dla światła o określonej długości fali w połączeniu ze składnikami aktywnymi gwarantują maksymalną absorpcję i wysoką skuteczność skojarzonej techniki działania urządzenia PHOTO-DYNAMIQ®. W serii BLACK ESSENTIAL metodyka wykorzystuje chromofory czułe na wiązki 650nm i 850nm, w preparatach FERULASHI EXFO wykorzystujemy chromofory czułe na wiązkę 420nm (peeling magneto-fotodynamiczny).

Photo-Dynamiq

POLE MAGNETYCZNE
Podobnie jak w przypadku promieniowania laserowego wykazano najwyższą skuteczność działania stymulującego dla zmiennych pól magnetycznych o niskich wartościach indukcji (natężenia). W odróżnieniu od innych oddziaływań urządzeniami elektrycznymi, jakim może być poddawany organizm – zewnętrzne pole magnetyczne przenika przez wszystkie struktury tkanek pobudzając procesy biologiczne zachodzące na każdym poziomie począwszy od jąder komórek, komórek, poprzez tkanki do całego organizmu. Oddziaływanie pola magnetycznego na tkankę intensyfikuje procesy metaboliczne, wzmacnia efektywność zachodzących reakcji chemicznych w tkankach, przyspiesza procesy energetyczne, ukrwienie i dotlenienie komórek, poprawia skuteczność i przyspiesza wnikanie składników aktywnych w obszarze oddziaływania.

Photo-Dynamiq
PARAMETRY PROGRAMOWE
I ZAKRES ZABIEGÓW DLA PHOTO-DYNAMIQ®


Sonda 650nm – seria preparatów BLACK ESSENTIAL

(obudowa sondy szara)
P01 Wolumetryczny lifting owalu twarzy / modelowanie podbródka – program dla kobiet
P04 Hialuronowa redukcja zmarszczek głębokich i mimicznych UNI
P06 Restruktura skóry / fitoestrogeny – program dla kobiet
P07 Biust Push UP / fitoestrogeny – program dla kobiet
P09 Strefa skóry wokół oczu – przeciwzmarszczkowa i przeciw cieniom UNI
P10 Przeciwzmarszczkowa kuracja skóra dłoni i paznokci UNI
P11 Seboregulacja / trądzik pospolity / keratoza UNI
P13 Depigmentacja / melanoza UNI
P15 Bielactwo nabyte / Vitiligo UNI
P16 Drenaż limfatyczny / wyszczuplanie – program dla kobiet
P18 Kuracja „ciężkie nogi” / stopa cukrzycowa UNI
P19 Redukcja rozstępów – program dla kobiet
P21 Redukcja blizn UNI
P22 Pielęgnacja skóry głowy, wzmocnienie porostu włosa UNI
P23 Redukcja niepożądanego owłosienia – twarz – program dla kobiet  

Sonda 850nm – seria preparatów BLACK ESSENTIAL
(obudowa sondy czarna)
P02 Lift owal modelowanie skóry twarzy – program dla kobiet
P03 Kolagenowa redukcja zmarszczek UNI
P05 Hialuronowa redukcja zmarszczek, odmłodzenie UNI
P08 Rewitalizacja i odnowa skóry – program dla mężczyzn
P12 Program IMMUNO redukujący rumień UNI
P14 Depigmentacja / Przebarwienia UNI
P17 Antycellulit / wyszczuplanie – program dla kobiet  
P20 Redukcja rozstępów – program dla mężczyzn
P24 Redukcja niepożądanego owłosienia – ciało UNI  

Sonda 420nm – preparaty do zabiegu BLUE Light Photo Peel – FERULASHI EXFO
 
(obudowa sondy szaro-czarna) podłączenie do gniazda CTRL1,
P12 Peeling magneto-fotodynamiczny dla skóry wrażliwej, nadreaktywnej, bardzo suchej, z objawami AZS, skłonnej do alergii.

Więcej informacji:
• Zakresy zabiegów lasera PHOTO-DYNAMIQ® R/IR oraz preparaty BLACK ESSENTIAL
• Zabieg FERULASHI – peeling magneto-fotodynamiczny

Parametry każdego z programów opracowano i indywidualnie dobrano do specyfiki rozwiązywanego problemu dermo-estetycznego z naciskiem na optymalizację skuteczności efektywnego działania. Równoważne skumulowane działanie PHOTO-DYNAMIQ®:
LASER + BLACK ESSENTIAL/FERULASHI EXFO + POLE MAGNETYCZNE odpowiada skuteczności działania pola laserowego średnich energii BEZ niebezpieczeństwa działań destrukcyjnych w tkance.   

SCHEMATY ZABIEGOWE

• Zabieg „LUNCH PROGRAM” – pojedynczy zabieg trwający ok. 25 minut
• Zabieg „COMFORT PROGRAM” – seria 5 – 7 zabiegów, jeden zabieg na 7 do 14 dni, należy systematycznie wydłużać odstęp między kolejnymi zabiegami – do 4 tygodni.
Uwaga praktyczna: przy seriach zabiegowych, podobnie jak w przypadku kwasowych peelingów chemicznych, przy trzecim/czwartym zabiegu może nastąpić chwilowe, lekkie pogorszenie stanu skóry (w stosunku do stanu z poprzedniego drugiego/trzeciego zabiegu).   

PRZECIWWSKAZANIA
Przeciwwskazania bezwzględne do zabiegu z laserem PHOTO-DYNAMIQ®: ciąża, czynna choroba nowotworowa i czas do 5 lat od jej wyleczenia, czynna gruźlica płuc, krwawienie z przewodu pokarmowego, ciężkie infekcje pochodzenia wirusowego, bakteryjnego i grzybiczego, ostre stany zapalne skóry i tkanek miękkich w obszarach poddawanych terapii, obecność elektronicznych implantów, stany po przeszczepach narządów (odstęp min. 5 lat), uczulenie na światło, przyjmowanie leków fotouczulających (niektóre antybiotyki, sulfonamidy, przeciwcukrzycowe pochodne sulfonylomocznika, izotretinoiny), stosowanie kosmetyków i ziół ze składnikami fotoaktywnymi (np. z dziurawca), miejscowe niezdiagnozowane zmiany na skórze. Przeciwwskazania względne wymagające konsultacji z lekarzem to: nadczynność tarczycy, cukrzyca z zaawansowanymi zaburzeniami mikrokrążenia, nieustabilizowana choroba ciśnieniowa (nadciśnienie, wahania ciśnienia) i zaawansowane zmiany układu naczyniowego, obciążenie dziedziczne chorobą nowotworową, niektóre choroby przewlekłe (np. porfiria, toczeń rumieniowaty), epilepsja.

CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA
• Parametry pól dla wszystkich programów zabiegowych zostały zaprogramowane specjalnie pod kątem konkretnego problemu skóry. Dla opracowanych programów skuteczność działania w większości przypadków widać natychmiast, a stan skóry poprawia się już w trakcie trwania zabiegu. Wszystkie dermokosmetyki CHANTARELLE opracowane są do aktywnej pielęgnacji skóry osób dorosłych.
• Oznakowanie: w miejscu pracy PHOTO-DYNAMIQ® należy umieścić międzynarodowe oznaczenia w postaci dwóch piktogramów:  1. oznaczenie pola lasera oraz 2. oznaczenie pola magnetycznego.  Oba oznakowania są dołączone do urządzenia.
 
HIGIENA PRACY
• Przed przystąpieniem do zabiegu należy przeprowadzić wywiad z Klientem i ustalić ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania; sugerujemy podpisanie przez Pacjenta deklaracji o braku przeciwwskazań do zabiegu.
• Przed przystąpieniem do zabiegu należy Klientowi założyć osłonki na oczy; nie zdejmować ich aż do zakończenia zabiegu. Używać oryginalnych osłonek dołączonych do urządzenia PHOTO-DYNAMIQ® (certyfikat CE).
• Zabieg wykonywać w okularach specjalistycznych dołączonych do urządzenia PHOTO-DYNAMIQ® (certyfikat CE).
• Przed włączeniem urządzenia, na sondę w obszarze kontaktu należy założyć lateksową osłonkę jednorazową (opakowanie dołączone do zestawu PHOTO-DYNAMIQ®, dostępne  w ofercie CHANTARELLE). W przypadkach koniecznych czyszczenie powierzchni sondy w okolicy oka laserowego należy wykonać wacikiem zwilżonym preparatem ANTIBACTERIAL SPRAY CHANTARELLE. NIE SPRYSKIWAĆ powierzchni sondy bezpośrednio. NIE STOSOWAĆ spirytusu, NIE ZANURZAĆ sondy w żadnych płynach!
• Zabieg wykonywać sondą labilnie, bezpośrednio dotykając do skóry i przesuwając ją pod kątem prostym do powierzchni (BEZ utraty kontaktu ze skórą) po obszarze zabiegowym z naniesionym preparatem odpowiednim do wybranego programu.
• NIE UŻYWAĆ w zabiegu preparatów innych niż wskazane w opisie zabiegu.
• BEZWZGLĘDNIE nie kierować wiązki promieniowania elektromagnetycznego (wyjście wiązki znajduje się na czubku sondy) poza obszar zabiegowy na skórze.
• Stosować ściśle zalecenia producenta w zakresie: czasu, parametrów oraz zachowania bezpieczeństwa, zgodnie z instrukcją urządzenia.
 
W ZESTAWIE PHOTO-DYNAMIQ®
– moduł sterujący 25-programowy
– 2 sondy laserowe 650nm i 850nm + 1 sonda dodatkowa 420nm
– zestaw 17 preparatów BLACK ESSENTIAL  
– specjalistyczne ochronne okulary dla operatora (z certyfikatem CE)
– osłonki na oczy dla klienta (z certyfikatem CE)
– tester pola magnetycznego – „breloczek magnetyczny”
– pakiet 100 szt. jednorazowych osłonek na sondy
– specjalistyczne oznakowanie dla gabinetu
– instrukcja obsługi W cenie urządzenia szkolenie.

Informacja dodatkowa: dostępna jest także wersja urządzenia z dwiema sondami R i IR

PARAMETRY TECHNICZNE DLA PHOTO-DYNAMIQ®
• Zasilanie: 100-240 V; 50/60 Hz, 20 VA
• Lasery R/IR o mocy nominalnej: 5 mW
• Laser BLUE UV o mocy nominalnej: 7mW
• Trzy sondy laserowe: 420nm, 650nm, 850nm
• Klasa bezpieczeństwa dla laserów: 3R
• Pole magnetyczne o mocy nominalnej: 10 mT
• Obszar pracy: labilnie, metoda kontaktowa, powierzchnia bezpośredniego styku 20mm2
• Wymiary (szerokość x głębokość x wysokość): 280mm x 285mm x 25mm
• Masa (bez osprzętu) ok.1,5kg
• Gwarancja 24 miesiące  
Urządzenie z medycznym certyfikatem Unii Europejskiej CE; lasery klasy bezpieczeństwa 3R.

DODATKOWE INFORMACJE
• Transport do Klienta do każdego obiektu na terenie Polski;
• Profesjonalne szkolenie u Klienta z certyfikatem dla osób uczestniczących w szkoleniu;
• Gwarancja – dwa lata;
• Serwis pogwarancyjny;
• Polecamy również korzystną ofertę kredytowo-leasingową;
• Materiały promocyjne: plakaty, ulotki z prezentacją urządzenia, opisem zabiegów i efektów jego działania plus miejsce na adres obiektu Klienta;
• Opcja wsparcia marketingowe: umieszczenie na stronie www.chantarelle.pl loga, krótkiego opisu obiektu Klienta i zakresu zabiegów, a jednoczesne zamieszczenie na stronie Klienta loga CHANTARELLE Laboratory Derm Aesthetics i opisów zabiegów wprowadzanych do oferty Klienta;

KONTAKT
w sprawie prezentacji urządzenia, szczegółów zakupu, szkoleń lub oferty kredytowo-leasingowej:
tel. 22 6104310, 22 6104440

www.chantarelle.pl
e-mail: biuro@chantarelle.pl