fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Ludzkie mleko i olej kokosowy – doskonały lek na trądzik?

Każdego dnia w gabinetach kosmetycznych, kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej wykonywane są setki zabiegów niweulujących objawy trądziku. W celu zwiększenia ich skuteczności pacjenci muszą dodatkowo stosować odpowiednio dobrane kosmeceutyki. Może niebawem do grupy tych preparatów dołączy krem z ludzkiego mleka i oleju kokosowego.

Już kilka lat temu na łamach New England Journal of Medicine pojawiła się informacja, że lekarze ze Szwecji wykonali krem, który pomaga zmniejszyć, a nawet pozbyć się brodawek. Naukowcy kierowani przez Lotta Gustafssona z Uniwersytetu w Lundzie, stwierdzili, że codzienne stosowanie przez trzy tygodnie pewnych związków zawartych w mleku ludzkim zmniejszyło wielkość brodawek o co najmniej 75 proc. Taki efekt uzyskano u wszystkich 20 osób, na których skórze zastosowano krem. Podobny efekt zauważono jedynie u 15 proc. spośród innych 20 osób, które potraktowano placebo.

Obecnie naukowcy ze Stanów prowadzą intensywne badania nad zastosowaniem ludzkiego mleka do walki z trądzikiem. W skład kremu wchodzi kwas laurynowy, który występują zarówno w mleku jak i w oleju kokosowym. Wykazuje on silne właściwości przeciwtrądzikowe i nie podrażnia skóry. Miejmy nadzieję, że to odkrycie pomoże wielu osobom zmagającym się z uporczywymi wykwitami.

Źródło:Rynek Zdrowia