fbpx
21 Maj, 2020
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Łysienia nic nie zatrzyma?

Wielu naszych klientów ma problem z wypadającymi włosami, niejednokrotnie prosi o polecenie dobrego kosmetyku stymulującego ich wzrost. Pomimo usilnych działań włosy nadal wypadają. Czy można ten proces zatrzymać?

Istnieje wiele przyczyn łysienia: począwszy od niedoborów witamin i mikroelementów, a zakończywszy na stresie.
Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych poinformowali, że łysienie u mężczyzn jest wywołane mutacją genu o nazwie APCDD1. Do takiego odkrycia doszło podczas poszukiwań przyczyn choroby dziedzicznej o nazwie – hipotrychoza.
Angela M. Christiano, profesor dermatologii i genetyki w Columbia University Medical Center twierdzi, że identyfikacja genu, jako podstawowego czynnika wywołującego chorobę, pozwoliło na dokładną analizę przyczyn zmniejszania się i zaniku mieszka włosowego.
Wśród rodzin z Pakistanu i Włoch, u których najczęściej występuje hipotrychoza, zostały przeprowadzone badania genetyczne. Okazało się, że dochodzi do mutacji genu APCDD1, którego loci znajduje się w chromosomie 18.
Badaczka doszła do niosku, że kluczową rolę w procesie odgrywa szlak sygnalizacyjny Wnt, który jest bardzo istotny w procesie wzrostu włosów u człowieka.

Być może odkrycie ułatwi wynalezienie skutecznej metody hamującej utratę włosów.