fbpx
12 Grudzień, 2019
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Make-upowe zakręty cz. I

Dobry makijaż upiększa kobietę. Kiedy klientka odwiedzająca nasz gabinet może pochwalić się idealnymi proporcjami twarzy, kłopot z głowy. Nie każda odwiedzająca salon pani ma jednak urodę modelki oraz idealnie wyprofilowaną twarz.

Co jeśli pewne delikatne mankamenty w urodzie uniemożliwiają nam wykonanie takiego makijażu, który prezentowałby się dobrze do odpowiedniej okazji i którego życzyłaby sobie klientka? W kolejnych artykułach opiszemy skuteczne metody na radzenie sobie w takich sytuacjach. Dziś pora na przykłady dobrego makijażu oczu.

Opadająca powieka

Częstym problemem w wykonaniu makijażu jest korygowanie opadającej powieki. W tym przypadku należy optycznie powiększyć przestrzeń oka, by jak najbardziej zminimalizować efekt opadania powieki. Najważniejsze są więc dwie rzeczy. Pierwszą będzie odpowiednie dobranie i nałożenie cieni. Jasny cień umieszczamy na całej powiece. Należy pamiętać, aby uprzednio dobrze rozetrzeć podkład, tak, by nie pojawiły się żadne grudki i lekko przypudrować powiekę. Można też zaaplikować specjalną bazę pod makijaż oka (szczególnie w przypadku makijaży wieczorowych). Wówczas cień będzie się dłużej utrzymywał.

Po nałożeniu jasnego cienia przechodzimy do narysowania czarnej kreski. Można ją wykonać cieniem korzystając z pędzelka bądź eyelinera. Kreska powinna rozszerzać się w kierunku zewnętrznego kącika oka i wydłużać w kierunku skroni. Następnie wystarczy rozetrzeć lekko kreskę przy użyciu ciemnego cienia, znowu lekko wyciągając całość do góry. W przypadku opadającej powieki najlepiej zrezygnować z podkreślenia kredką dolnej linii rzęs. Lepiej w tym celu użyć białej kredki i zaaplikować ją wzdłuż wodnej linii rzęs. To znów optycznie powiększy oko.

Makijaż podkreślamy tuszem, najlepiej wydłużającym i tutaj znów skupiamy się głównie na zewnętrznej linii rzęs. To doda oku lekko kociego spojrzenia. W celu osiągnięcia jeszcze bardziej spektakularnego efektu można sięgnąc po zalotkę, która dodatkowo podkręci rzęsy.

Jeśli mamy do czynienia z dojrzałą klientką powinnyśmy zrezygnować również z aplikowania cieni perłowych czy satynowych. Takie barwy podkreślą dodatkowo zmarszczki i cały makijaż będzie się prezentował niezbyt atrakcyjnie. Zdecydowanie bardziej w tym przypadku sprawdzą się cienie matowe.

Głęboko osadzone oczy

W tym przypadku należy optycznie uwypuklić przestrzeń oka. Należy zrezygnować z aplikowania ciemnych cieni na całą powiekę oka, bo one spotęgują wrażenie głębi. Idealnie sprawdza się w tym przypadku makijaż Dior, czyli tak zwany banan. Jasny cień nakładamy na całą powiekę, ciemny cień umieszczamy powyżej ruchomej powieki, lekko go rozcierając.

Skupiamy się też na podkreśleniu przestrzeni pod łukiem brwiowym. Można w tym celu użyć cienia lekko opalizującego. Istnieje opcja zaaplikowania go również w wewnętrznym kąciku oka. Wzdłuż linii rzęs rysujemy czarną kreskę przy użyciu eyelinera. Dolną linię rzęs ponownie podkreślamy białą kredką, by otworzyć spojrzenie. Na koniec należy mocno tuszujemy rzęsy, najlepiej przy użyciu wydłużająco-pogrubiającego cienia.

Oczy osadzone zbyt blisko i za daleko siebie

Najważniejszą rzeczą w przypadku oczu osadzonych za blisko siebie jest zrezygnowanie z dodatkowego przyciemniania przestrzeni znajdującej się blisko wewnętrznego kącika oka. Dlatego część tą rozświetlamy jasnym cieniem, a ciemny cień nakładamy dopiero wzdłuż zewnętrznego kącika oka. Należy zrezygnować także z aplikowania eyelinera począwszy już od wewnętrznego kącika. Kreskę najlepiej rysować dopiero mniej więcej w połowie powieki wydłużając ją wzdłuż zewnętrznego kącika.

Odwrotnie sytuacja się ma z oczami osadzonymi zbyt daleko siebie. Wówczas staramy się jak najbardziej optycznie zbliżyć spojrzenie aplikując ciemny cień bliżej wewnętrznego kącika. Dobrze w tym przypadku będzie sprawdzał się makijaż typu Chanel czyli ciemny cień nakładany na całą ruchomą powiekę, zwany smokey eye.

To najczęściej spotykane trudności w związku z wykonywaniem makijażu oka. Następnym razem kolejna dawka trików związanych z korygowaniem innyhc mankamentów w urodzie.