fbpx
11 Grudzień, 2019
Warszawa
-4 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Make-upowe zakręty cz. III

Każda współczesna pani marzy o idealnie gładkiej skórze i nieskazitelnym wyglądzie. Niestety nasza skóra czasami robi nam – kobietom psikusy.

Zadaniem zawodowej makijażystki jest kamuflowanie wszystkich niedoskonałości. Jak w takim razie sobie z nimi radzić?

Cera trądzikowa

Jednym z najczęściej powtarzających się problemów z cerą jest trądzik. Wbrew pozorom z tym problemem mierzy się bardzo duża liczba kobiet, a więc naszych potencjalnych klientek. W przypadku cery trądzikowej należy pamiętać o kilku najważniejszych rzeczach.

Po pierwsze, zawsze do tego rodzaju cery stosujemy zarówno podkłady, jak i różnego rodzaju bazy pod makijaż, które są antybakteryjne i przeznaczone do cery z problemami dermatologicznymi. W żadnym wypadku nie możemy zaaplikować mocnego, dodatkowo obciążającego cerę podkładu. To spowoduje nie tylko większą widoczność zmian skórnych spod makijażu, ale i ich nasilenie w przyszłości.

Po drugie, wybieramy bazy, podkłady, korektory o lekko żółtym zabarwieniu. Nie te klasyczne, zbliżone do koloru naszej skóry, czyli lekko brązowawe. Dlaczego? Kolor żółty idealnie maskuje czerwone przebarwienia, a więc na przykład problemy z trądzikiem.

Po trzecie, rezygnujemy z nakładania dużej ilości specyfików na twarz. To tylko spotęguje efekt maski i przykuje wzrok do problemów z cerą. Aby odwrócić wzrok od skóry, możemy skupić się na intensywnym makijażu ust czy oka.

Po czwarte, i właściwie najważniejsze. Dbamy o higienę. Wszystkie pędzle, puszki, gąbeczki powinny być dokładnie przez każdym przystąpieniem do robienia makijażu umyte specjalnym mydłem bądź płynem antybakteryjnym.

Cera naczynkowa

Z cerą naczynkową postępujemy podobnie jak z cerą trądzikową, gdyż występujące naczynka na twarzy są również w kolorze czerwonym.

Najważniejszą jednak rzeczą jest przed przystąpieniem do właściwego makijażu rozprowadzenie na zmianach naczynkowych bazy w kolorze zielonym. Bardzo często podkłady również stosuje się w tym samym kolorze, aby jak najlepiej zamaskować efekt cery naczynkowej. Aplikowane przez nas podkłady i bazy powinny być także przeciwbakteryjne.

Jeśli chodzi zaś o zmatowienie twarzy, wybieramy podobnie jak w przypadku cery trądzikowej, puder o lekko żółtawym odcieniu, który jeszcze bardziej zniweluje widoczne naczynka. W celu odwrócenia uwagi od niedoskonałości skóry, tak jak w przypadku cery trądzikowej, skupiamy uwagę na podkreśleniu makijażem oka bądź ust. Co jednak ważne, powinnyśmy zrezygnować raczej z mocnego różu, bo ten tylko podkreśli czerwień skóry. Stosowane przez nas kosmetyki do podkreślenia oka bądź ust powinny być w zimnych kolorach, tak aby kontrastowały ewentualne zaczerwienienia na naszej skórze.

Cera mieszana i tłusta

Ten rodzaj cery wymaga zmatowienia makijażu, który przyhamuje pracę gruczołów łojowych. Podkład powinien mieć gęstą konsystencję. Bardzo dobre do tego rodzaju cery są podkłady w musie, bądź kompakcie.

Puder odgrywa tu kluczową rolę. Najlepiej by był on transparenty albo przezroczysty. Jako że cera tłusta ma tendencję do upłynniania makijażu, który zbiera się w różnych zakamarkach twarzy, dlatego też przed nałożeniem pudru dokładnie jeszcze raz należy rozprowadzić po całej twarzy podkład. Warto także zasugerować klientce, by podobny puder zawsze nosiła ze sobą w torebce.

Róż nakładany na cerę tłustą bądź mieszaną powinien być raczej w kamieniu. Na pewno rezygnujemy z kosmetyków w kremie, zarówno różu, jak i cieni. Nakładając kosmetyki pamiętamy oczywiści o higienie i ich dokładnym umyciu po każdym aplikowaniu kosmetyków.

 

Przeczytaj również:

Make-upowe zakręty cz. I

Make-upowe zakręty cz. II