fbpx
06 Lipiec, 2020
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Makijaż karnawałowy – co proponują specjaliści?

Choć Sylwester już za nami, to karnawał wciąż w pełni. Skoro karnawał, to i idealny czas na zabawy do białego rana, a dla wizażystek świetna okazja do podreperowania budżetu. Swoim klientkom, czy to bywalczyniom upojnych imprez czy może tegorocznym maturzystkom, a więc uczestniczkom tradycyjnych studniówek, zaproponować można modną wersję karnawałowego makijażu. Jakie typy make upów proponują światowej klasy wizażyści?

Przyjrzyjmy się, jaki makijaż królował na wybiegach w sezonie 2013/2014.

Dekadencki Jean Pierre Braganza

Nieco mroczne, geometryczne propozycje strojów Braganzy, wieńczy równie hipnotyzujący makijaż. Make up inspirowany tymi z pokazów projektanta skupia się głównie na podkreśleniu oka. Metaliczny odcień szarości połączony został kolorystycznie ze śnieżnobiałą bielą. Przestrzeń powieki ruchomej wypełniona jest kolorem szarym, lekko wyciągniętym w kierunku łuku brwiowego. Kredka biała namalowana została w linii wodnej rzęs i mocno wyciągnięta w dół wewnętrznego kącika, tak, że niemalże dotyka nosa.
Taki makijaż nie sprawdzi się na pewno na eleganckich karnawałowych przyjęciach. Idealny będzie za to dla miłośniczek szalonych imprez w klubach.

Dwoista Chanel

Peter Philips, dyrektor kreatywny Chanel Makeup, zaproponował na pokazie Chanel w Singapurze, make up w niebiesko-czarnych odcieniach. Tutaj, podobnie jak u Braganzy, najważniejsze jest oko. Górna ruchoma powieka została mocno zaznaczona czarnym cieniem, mocno wyciągniętym w kierunku łuku brwiowego, tak, by powstał efekt kociego oka. Błękitnym cieniem obrysowano dolną powiekę, zamykając kształt oka zarówno w kąciku wewnętrznym, jak i zewnętrznym.
Makijaż Chanel, choć wyrazisty, nie jest tak odważny jak ten na pokazie Braganzy. Dlatego też idealnie sprawdzi się nie tylko na hucznej imprezie, ale także – w przemyślany sposób dobrany do stylizacji – będzie pięknie prezentował się na eleganckim przyjęciu.

Klasyka Dolce & Gabbana

Włoska marka z kolei, jak zwykle stawia na sprawdzony make up. Makijaż Dolce & Gabbana to idealna propozycja zarówno, na wytworne przyjęcia, jak i na przykład, na wystawne bale odbywające się na sto dni przed maturą. Połączenie czarnych kresek wykonanych eye linerem oraz mocno zarysowanych czerwoną szminką ust (opcjonalnie szminką w kolorze burgundowym) to klasyka gatunku.

U Anny Sui – lata sześćdziesiąte

Na pokazie Anny Sui z kolei zaproponowano, jeden z najmodniejszych make upów tego sezonu, czyli makijaż w stylu Twiggy. Gruba czarna kreska wyciągnięta w kierunku łuku brwiowego i charakterystycznie wykropkowana dolna linia rzęs, została wzbogacona o delikatny róż na ustach. Anna Sui potwierdza, że moda retro wcale się nie zakończyła, a właściwie – będzie dopiero rozkwitać.

A jak Wam podobają się propozycje karnawałowych makijaży?