fbpx
07 Lipiec, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

„Makijaż sztuka przemiany”- książka nie tylko dla wizażystów

„Makijaż sztuka przemiany”- książka nie tylko dla wizażystów. Książka „Makijaż sztuka przemiany” wydawnictwa Galaktyka to nie tylko podręcznik opisujący techniki oraz metody aplikacji kosmetyków do makijażu, ale też opowieść o dorastaniu, pasji i dążeniu do perfekcji, pióra słynnego makijażysty – Kevina Aucoin’a.

 

Pierwsze kartki książki to okazja do poznania historii ludzi, których autor spotkał w na drodze swej kariery. Ich przygody, przeżycia, charaktery zadecydowały o stworzeniu najlepszych dla nich makijażowych stylizacji. Opowieść o przyjaciołach, rodzinie, klientkach, staje się jednocześnie punktem wyjścia do przybliżenia nam postaci samego stylisty. Kevin maluje przed czytelnikami portrety osób, mających duży wpływ na rozwój jego kariery, zaprasza do świata, w którym czas na wykonanie make – up’u to świetna okazja na pogawędkę. Historie które usłyszał, zdarzenia, które go poruszyły czy rozśmieszyły, wszystko to okraszone odrobiną makijażowych tricków znajdziemy już na początku.

Jednak nie z samych ludzkich losów uszyta jest fabuła książki Kevina Aucoin’a. Jak przystało na podręcznik służący do nauki sztuki makijażu, znajdziemy tu techniczne triki, które pozwolą osiągnąć mistrzostwo w  kreowaniu czyjegoś wizerunku. Autor pragnie udowodnić nam, że mała zmiana w sposobie nakładania bazy, odpowiedni dobór cieni, a nawet tuszowania rzęs potrafi wpłynąć na życie każdej osoby. Na szczególną uwagę zasługuje ostatni rozdział książki w którym mistrz Kevin prezentuje stylizacje, wykonane na gwiazdach znanych z pierwszych stron gazet. Mamy niepowtarzalną okazję zobaczyć zaskakujące stylizacje takich sław jak. Gwyneth Paltrow, Cher, Julia Roberts, czy Tina Turner. W przypadku tej publikacji odniesienie makijażu do rangi sztuki nie jest bynajmniej przesadzonym stwierdzeniem.

Lektura książki „Makijaż sztuka przemiany” to okazja do poznania najbardziej utalentowanego amerykańskiego makijażysty Kevina Aucoin’a. Przerzucając kolejne strony publikacji przekonujemy się, że był on nie tylko mistrzem w swoim fachu, ale również niezwykle ciepłym i pełnym dystansu do siebie człowiekiem. Okraszające całość zdjęcia jego samego, najbliższej rodziny czy przyjaciół, jedynie potwierdzają, że bliżej mu było do zwyczajnego syna bądź brata niż nieosiągalnego wzoru.

Książkę „Makijaż sztuka przemiany” polecamy nie tylko osobom zajmującym się wizażem na co dzień, ale przede wszystkim tym, którzy dopiero zaczynają swoją wielką przygodę z makijażem. Dla bardziej doświadczonych makijażystek ten podręcznik będzie doskonałą okazją do  porównania swoich stylizacji z tym co proponuje Kevin Aucoin. Miłej lektury!