fbpx
03 Czerwiec, 2020
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Makijaż ważniejszy niż śniadanie!

Przedstawiciele płci brzydszej często docinają kobietom, że ich troska o zachowanie idealnego wyglądu, pochłania kolosalną ilość czasu i jest jednym z ważniejszych elementów każdego dnia. Najnowsze badania w dużym stopniu uzasadniają te złośliwości.

Analizy przeprowadzone na zlecenie Neutrogeny przez Harris Interactive pokazują, że aż 42% z grupy 1018 przebadanych kobiet poważniej podchodzi do obowiązku wykonywania porannego makijażu niż do kwestii skonsumowania śniadania.

Wyobraźmy sobie, że nasz gabinet trafia na bezludną wyspę i musimy zdecydować się tylko na jeden kosmetyk, przy pomocy którego będziemy pracować przez najbliższe kilka czy kilkadziesiąt lat… Taki dylemat postawiono również przez uczestniczkami badania. Większość kobiet jasno określiła swoje preferencje i wybrała produkty do pielęgnacji twarzy.

Zanim złożymy broń i przyznamy panom rację, warto przypomnieć im, czemu i dla kogo w dużej mierze aż się tak staramy. Z resztą sami mężczyźni coraz częściej używają wyszukanych kosmetyków, odwiedzają gabinety kosmetyczek i kosmetologów, a nawet lekarzy medycyny estetycznej i chirurgów plastycznych.

Źródło: PAP Life