fbpx
09 Lipiec, 2020
Warszawa
13 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Makijaż – wiosna 2012

Tegorocznej wiosny zaoszczędzisz sporo czasu wykonując codzienny makijaż. Zapomnij o blendowaniu i skomplikowanym, wieloetapowym nakładaniu cieni. Nadchodzi era pastelów –  będą dominowały kolory jasne i słodkie. Rozbielone odcienie słońca, różu i błękitu podkreślą oczy i wydobędą kobiecość.

Jak wykonać taki makijaż?

Otóż bardzo prosto. Nie musisz być posiadaczką kompletu pędzli. Najprościej jest nałożyć jeden odcień na powiekę i delikatnie rozetrzeć na brzegach. Co do koloru – pełna dowolność. Najważniejsze, żeby był przyjemny, „wesoły”, przypominał popularne niegdyś – pudrowe cukierki.
W takim komplecie kolorów rzęsy nie powinny wyglądać przesadnie. Delikatne tuszowanie będzie jak najbardziej na miejscu. Doskonałym dodatkiem takiej wizażowej garderoby będzie odpowiednio dopasowany kolor na paznokciach.

Jakie barwy cieni powinny znaleźć się na Twoich powiekach?

Zapominamy o beżach, brązach gdyż sezon jesienno – zimowy już w pełni wysycił się tą gamą odcieni. Wiosna = czas na zmiany. Jakie nowości?

Pastelowa fuksja

Doskonale podkreśli oczy. Pamiętaj jednak, że ta barwa wymaga dosyć precyzyjnego nałożenia. Lekko osypana na dolne powieki może nadać zmęczenia. Przed aplikacją tego koloru zatroszcz się o dobre wygładzenie powieki (korektor) i lekkie przypudrowanie. Na koniec wszystkich czynności odrobina pudru nie zaszkodzi. Ten finezyjny kolor na powiekach raczej przekreśla mocne akcentowanie ust. Jasne, matowe będą idealne.

Błękitne niebo

Znasz to uczucie kiedy patrzysz na bezchmurne niebo. Przestrzeń, swoboda…Taki bezchmurny błękit w sezonie 2012r. powraca na salony. Na powiekach kolor niebieskawy będzie rządził w odcieniach od chabru do turkusu. I w tym temacie również nie przesadź z intensywnością ust – jasne i pastelowe.

Mięta i pistacja

Jak widzisz ten odcień nie będzie zarezerwowany jedynie dla paznokci. Pamiętaj o dobrej bazie i odpowiednim przygotowaniu oka. W przeciwnym razie zamias fikuśnej zieleni możesz wykreować na powiekach kolory przypominające gojące się zmiany po uderzeniach. Piękną zieleń  oczy podkreśli beżowa szminka.

Korale koralowe

Barwy łososiowo-koralowe obecnie są modne również na powiekach. Sposób postępowania z tego typu odcieniami powinien być taki sam jak w przypadku pastelowej fuksji. No i szminka jak zwykle – jasna.

A co z fioletami?

 Doskonale wiesz, że fiolet jest ponadczasowy. Nie ważne czy to jesień czy wiosna fiolety zawsze będą chętnie wybierane. Dlaczego? Otóż ten odcień pasuje niemal do każdego typu kolorystycznego. Jedynie na co musisz zwrócić uwagę to intensywność aplikacji. Podpowiadamy – minimalizm!

Nie ważne jakie odcienie wybierzesz tego sezonu. Pamiętaj jedynie, aby nie przesadzić z drapieżnością , kieruj się zasadą – jasne i pastelowe.