fbpx
17 Luty, 2020
Warszawa
12 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Makijażysta gwiazd, z czym to się je?

Każda osoba zajmująca się makijażem marzy, by kiedyś móc pracować dla największych przedstawicieli show-biznesu. 

Na co powinna się przygotować przyszła wizażystka gwiazd, z czym przyjdzie jej się mierzyć uczestnicząc w wielkich koncertach, pokazach mody, czy wykonując make-up dla magazynów?

Podglądać mistrzów

Najlepszych odpowiedzi warto szukać u najbardziej doświadczonych w branży. Stąd wybór jako przewodnika po tym świecie Giny Brooke, która była makijażystką Madonny podczas jej trzech światowych tras. Na tym nie koniec, Amerykanka dba również o wizerunek m.in. Justina Timberlake, Katy Perry i Anne Hathaway. Ponadto jej kreacje makijżowe możecie podziwiać na łamach „Vogue” czy „Harper’s Bazaar” oraz kampaniach dla światowych marek np. Giorgio Armani oraz Dolce & Gabbana.

Kontaktowi mają łatwiej

Dobry makijażysta powinien wyróżniać się szybkością w działaniu oraz dobrym kontaktem z ludźmi. I nie mamy tu na myśli tylko tych, dla których wykonuje się make-up, ale i pozostałymi również uczestniczącymi w całym przedsięwzięciu. Z resztą bliskie relacje z klientem, to nieodłączny element zawodu, jeśli nie potrafisz ich nawiązywać, będzie ci ciężko. 

Dobry makijaż to wypadkowa twoich pomysłów skonfrontowana z oczekiwaniami malowanej osoby. Dlatego zanim zabierzesz się za tworzenie małego dzieła sztuki musisz dowiedzieć się od modela jakiego efektu się spodziewa. Rozmowa przed nieraz jest ważniejsza niż samo nakładanie kosmetyków kolorowych, to podczas krótkiej konwersacji masz za zadanie zdobyć zaufanie klienta. Gwiazdy oczekują, że przedstawisz im swoje sugestie i pomysły, ale ostateczną decyzję zawsze pozostawisz im.

Za kulisami

Praca podczas ogromnych koncertów czy przy pokazach mody to prawdziwa wojna nerwów. Makijażysta działa pod presją czasu, według scenariusza eventu oraz zgodnie z precyzyjnymi wytycznymi. Tu liczy się żelazna dyscyplina, organizacja pracy i odpowiednia reakcja na sytuacje stresowe oraz zmienne warunki. 

Nikt nikogo nie rzuca od razu na głęboką wodę, żeby znaleźć się za kulisami dużego wydarzenia wiele trzeba się nauczyć. Jak przyznaje sama Giny BrookeBardzo dużo pracy wykonujemy też oczywiście przed samą trasą koncertową. Trenujemy przez kilka tygodni – musimy dokładnie wiedzieć, w którym momencie i w którym dokładnie miejscu za sceną możemy wykonać lub poprawić makijaż. Wszystko dzieje się według wcześniej przećwiczonego planu -dodaje.

Elastyczność, to twoje drugie ja

Należy być świadomym, że w większości wypadków założony z góry plan się sypie. Nie inaczej jest w pracy przy ogromnych eventach. Czasem plan jest modyfikowany w zależności od biegu wydarzeń, w innych sytuacjach gwiazda postanawia coś na szybko udoskonalić. – Niekiedy artysta chce po prostu coś zmienić, wprowadzić coś nowego, pokazać się publiczności od nowej strony. Dlatego tak ważna jest elastyczność, otwartość i odwaga w dokonywaniu takich zmian – podkreśla Brooke.

Wyzwania

Dbanie o wizerunek gwiazdy podczas koncertu do najprostszych nie należy. Zrozumienie oczekiwać klienta, godziny przygotowań czy jasne wskazówki schodzą na dalszy plan, kiedy zawodzą same preparaty. Amerykańska makijażystka sama przyznaje – Dużym wyzwaniem przy pracy w czasie koncertów na wielkich arenach jest wysoka wilgotność powietrza. Dlatego tak ważne jest zastosowanie odpowiednich produktów, które pozwolą wykonać makijaż cechujący się doskonałą trwałością. Musi on również zdać egzamin przy mocnym scenicznym świetle. Stosuję wodoodporne produkty i kosmetyki z dużą ilością pigmentu.

Makijaż sceniczny

Każdy projekt artystyczny wymaga odmiennego podejścia do make’upu. Innymi prawami rządzi się ten wykonywany na potrzebę sesji zdjęciowej do magazynu od tego, który musi wyglądać pięknie przy światłach scenicznych reflektorów. – Makijaż sceniczny jest szczególnym rodzajem stylizacji i oczywiście różni się znacząco od makijażu, który wykonuje się na co dzień. Przede wszystkim musi on sobie poradzić z wyzwaniami otoczenia w czasie koncertu – mocnym światłem oraz ciepłem, które panuje na scenie – twierdzi Giny Brooke. Nie wolno jednak zapomnieć, że podstawą doskonałej stylizacji jest zdrowa i piękna skóra, dlatego warto przed nałożeniem kosmetyków kolorowych wykonać zabieg, który nawilży skórę i nada jej widocznego blasku.

Źródło: PAP Life