fbpx
11 Grudzień, 2019
Warszawa
-4 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Mamo, bądź moją inspiracją

Więź matki z córką to niesamowita siła, która ma wpływ na całe nasze życie. To świadome postępowanie rodziców kształtuje osobowość dziecka, wpływa na dokonywane wybory i definiuje sposób bycia.

Warto pamiętać o tym, że to my mamy wpływ na wiele aspektów, również  tych związanych z wizerunkiem i umiejętnością dopasowania do wymagań współczesnego świata. To matka jest inspiracją dla swojej córki i to od niej zależy jak ta poradzi sobie z kreowaniem własnej kobiecości. Dobre relacje na tej płaszczyźnie wpływają zbawiennie na późniejsze dorosłe życie, warto o tym pamiętać nie tylko w Dniu Matki.

Chyba każda z nas podglądała swoją mamę podczas robienia makijażu, przymierzała za duże buty, sukienki, podkradała biżuterię. Mimo pozornych różnić na pewnym etapie  życia zaczynamy zauważać jak bardzo jesteśmy podobne. Wiele kobiet nieświadomie wybiera perfumy podobne do zapachów używanych przez mamę, gustuje w podobnych kolorach, czasami decyduje się nawet na takie same fasony ubrań. Matka staje się inspiracją i warto wykorzystać ten stan do budowania właściwych relacji z własną córką, do wprowadzania jej w dorosłe życie.

Młodość to czas eksperymentów z modą i makijażem. Czasami wypadają nieco kiepsko w konfrontacji z okresem dojrzewania, kiedy skóra potrafi sprawić nie lada problem i spędzać sen z powiek wszystkim nastolatkom. Ten trudny czas to ważny sprawdzian w relacji między matką i córką, ponieważ wymaga właściwego wsparcia. To matka może być świetnym nauczycielem i pomóc córce w wyborze właściwych kosmetyków odpowiednich do jej skóry. Wspólna wizyta u dermatologa pomoże przełamać strach przed lekarzem, a mądre podejście do tematu ochroni córkę przed kiepskimi decyzjami.

To matka jest pierwszym, najważniejszym doradcą. Jeśli twoja córka chciałaby rozpocząć przygodę z makijażem pokaż jej jak powinna się malować. Pomóż dobrać odpowiedni podkład i wytłumacz, że przesada nie jest dobrym rozwiązaniem. Nastolatki pałają miłością do czarnej kredki wokół oczu i pomarańczowych odcieni pudrów brązujących tylko dlatego, że nie zawsze znajdują w swoim otoczeniu autorytety, które mogłyby doradzić im czego nie powinny robić. Nawet jeśli nie jesteś zwolenniczką makijażu w tak młodym wieku lepiej będzie jeśli pokażesz córce jak go właściwie wykonać. Samodzielne eksperymenty w stylu emo mogą przynieść o wiele gorszy efekt.

Wpływ telewizji, internetu, znajomych czasami prowadzi do złych decyzji mających wpływ na samopoczucie i wygląd młodych dziewcząt. Trudno jest wygrać z wpływem środowiska, ale mimo  to warto kształtować w córkach poczucie własnej wartości niezależnie od koloru włosów, wagi czy fasonu jeansów. Pomoc i wsparcie matki to nieoceniony kapitał determinujący całe dorosłe życie. Akceptacja i mądra relacja oparta na miłości i zaufaniu to ogromna wartość, której nie da się zmierzyć.