fbpx
13 Listopad, 2019
Warszawa
9 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Mamy swój Lego odpowiednik

Słynny producent klocków zaprezentował figurkę, która do złudzenia przypomina profesjonalną panią kosmetolog. Kogo przedstawia w założeniu?

Profesor C. Bodin to kobieta-naukowiec, która nosi okulary i kitel laboratoryjny, a w ręku trzyma probówki. Postać dołączyła do grona wielu profesji mających swe odpowiedniki w produktach Lego. Wystarczy odrobina wyobraźni i mała modyfikacja zabawki, aby w figurce dojrzeć panią kosmetolog, nieprawda?

Skąd pomysł na powiększenie kolekcji o kolejną postać płci pięknej, ale wywodzącej się ze świata nauki? Wszystkiemu winne parytety, ponieważ w zeszłym roku słynny producent klocków spotkał się z krytyką, że większość figurek, to niestety panowie. Jak wyliczył Scientific American, proporcja ta wynosi 4:1.

Należy wiedzieć, że Profesor C.Bodin nie jest pierwszym plastikowym ludzikiem uosabiającym kobietę z ambicjami, bowiem wcześniej była już pani doktor i astronautka. Decyzji Lego przyklaskują środowiska gander, które uważają to posunięcie za krok w dobrym kierunku – Ważne, aby dziewczynki zobaczyły, że kobiety mogą spełniać wiele funkcji – komentuje Megan Perryman z brytyjskiej organizacji Let Toys Be Toys.

Podobne zdanie wyraża też Elizabeth Sweet z University of CaliforniaTo dobry krok, bo pokazuje kobietę robiąca karierę w laboratorium i nie dokonuje genderowej stereotypizacji, np. ubierając figurkę w róż.

O co wzbogacilibyście figurkę pani kosmetolog? Jakie elementy zamiast probówek powinien trzymać w ręku nasz odpowiednik? Może nasze prośby zostaną wysłuchane i wkrótce na rynku zabawek pojawi się postać, z którą możemy się w pełni identyfikować 🙂

Źródło: IAR /LiveScience

Foto: LEGO