fbpx
05 Lipiec, 2020
Warszawa
28 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Masaż chińską bańką

Zastosowanie baniek do masażu w medycynie naturalnej liczy około 3000 lat, tyle samo co chińska medycyna. W tradycji europejskiej znalazła swoje zastosowanie głównie przy przeziębieniach, wtedy to stawia się kilkanaście szklanych baniek na plecach chorego.

W tradycji chińskiej bańki stosowane są do leczenia wielu poważnych chorób i dolegliwości takich jak: nadciśnienie tętnicze, astma, różnego rodzaju dolegliwości żołądkowe, prostata, hemoroidy, schorzenia stawów, bóle mięśniowe i wiele innych. Leczenie polega na przystawienie baniek w punktach akupunkturowych.

Omawiany zabieg polega na masażu ciała bądź twarzy gumowymi bańkami różnej wielkości, dobieranymi w zależności od masowanego miejsca. Duże bańki stawia się na stawach i powierzchniach silnie umięśnionych, natomiast mniejsze w punktach wrażliwych oraz u dzieci.

Zasada działania baniek polega na wywołaniu efektu zasysania, w skutek czego skóra pod bańką zostaje wciągana do jej środka. Dzięki temu  procesowi następuje silniejszy przepływ krwi i płynów ustrojowych w miejscu, które znajduje się bezpośrednio pod bańką. Przystawianie baniek w ściśle określonych punktach na meridianach powoduje przyspieszenie krążenia, co z kolei oczyszcza organizm ze wszystkich toksyn, zarówno przyjętych z pożywieniem jak i tych powstałych w wyniku wadliwej przemiany materii.

Masaż bańką chińską usuwa także toksyny wytwarzane przez niszczące organizm bakterie i wirusy. Korzysta się z niego także do niwelowania obcych ciał w skórze np. kleszczy oraz pozostałości jadu po ukąszeniu owadów i węży. Stosując masaż bańką leczy się również infekcje, przeziębienie, bóle mięśniowe oraz stany zapalne ścięgien.

Bańki akupunkturowe stawiamy w ściśle określonych punktach ciała w zależności z jakim schorzeniem mamy do czynienia. Wykorzystujemy przy tym wiedzę stosowaną w akupunkturze, która głosi że energia życiowa Qi krąży w organizmie człowieka specjalnymi kanałami, zwanymi meridianami. Działanie na meridiany w odpowiednich punktach ciała pobudza krążenie energii Qi i wyrównuje jej poziom. Dzięki temu wpływa na stan narządów wewnętrznych, przez które ona przechodzą, przyspieszając powrót do zdrowia oraz pozbycie się dolegliwości.

W przypadku infekcji, przeziębień, czy grypy stosuje się masaż pleców bańką. Przed przystąpieniem do zabiegu smarujemy masowaną powierzchnię oliwką , następnie przystawiamy bańkę i przesuwamy ją raz przy razie z góry na dół i z dołu do góry masując całą powierzchnię pleców.