fbpx
22 Lipiec, 2019
Warszawa
25 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Masujemy się na wiosnę na idealnym stole

Sezon na świetną figurę oficjalnie ruszył z pierwszym dniem wiosny. Jako specjaliści doskonale wiemy, że masaże stanowią jedne z najważniejszych zabiegów wyszczuplająco-ujędrniających. Jeżeli nie posiadamy jeszcze stołu do  masażu warto poszukać czegoś odpowiedniego.

Dobrze dobrany stół do masażu zapewnia wygodę i właściwą jakość zabiegu, który jest na nim wykonywany; gwarantuje komfort dla Klienta oraz osoby, wykonującej zabiegi. Stół do masażu musi być także właściwie dopasowany do profilu gabinetu, w którym będzie wykorzystywany. Warto zadać sobie pytanie do jakich celów ma głównie służyć; czy będzie odbywał się na nim masaż leczniczy, rehabilitacyjny, relaksacyjny, czy sportowy.

Dobry stół do masażu powinien być praktyczny, wygodny, stabilny i … bezpieczny. Istotne jest również, aby był dopasowany kolorystycznie i stylistycznie do wystroju wnętrza obiektu. Najpopularniejsze są spokojne, delikatne, naturalne kolory obić stołów do masażu – beże, odcienie żółci, zielony. Takie kolory dobrze wpływają na psychikę człowieka, poprawiają nastrój, są żywe i radosne. Jeżeli chodzi o obicie stołu powinno ono być trwałe.

Istnieją również stoły z  wbudowanym oświetleniem. Chromoterapia, czyli nauka o działaniu kolorów na samopoczucie człowieka podkreśla, że kolory mają bardzo duże znaczenie w procesach leczenia różnych chorób, a kolory ciepłe, wesołe zdecydowanie poprawiają samopoczucie człowieka.

Kolejnym, bardzo istotnym elementem dobrego i wygodnego stołu do masażu jest odpowiednia gąbka, która musi być odporna na odkształcenia oraz powinna mieć przynajmniej 1 cm grubości. Pianka, która pokrywa stół do masażu nie powinna być za miękka, w przypadku terapii manualnej.

A jaki rodzaj stołu wybrać? Stół drewniany jest trwały, stabilny i zapewnia komfort Klientom. Stoły z drewna najczęściej są szerokie, a dzięki temu można wykonywać na nich wygodnie masaże relaksacyjne. Ponadto wygląda on pięknie i może być prawdziwą, ozdobą lokalu. Dzięki niemu wnętrze wygląda ładnie, sprawia wrażenie miłego i ciepłego. Jednak wadą drewna są trudne naprawy w przypadku uszkodzeń, a drewno szybko wchłania wilgoć i ma skłonności do odkształcania się.

Jeżeli poszukujemy nowoczesnego stołu przenośnego powinniśmy poszukać czegoś mniejszego i lżejszego od tradycyjnych stołów. Najbardziej pożądanym materiałem będzie aluminium.

Ciekawostką jest fakt, że przenośny stół do masażu może ważyć jedynie 6,5 kg!

Eleganckie stoły do masażu służące do „pracy na miejscu” mogą ważyć nawet 90 kg.

Jeżeli chodzi o wytrzymałość stołów drewnianych i aluminiowych jest ona bardzo podobna.  Niektórzy producenci oferują Klientom taki sam model stołu drewnianego oraz aluminiowego w wersji przenośnej, z takimi samymi wymiarami i kształtami. Wówczas sami możemy wybrać i dobrze dopasować stół do estetyki wnętrza, w jakim on się będzie znajdował.

Ważna jest także regulacja wysokości oraz  zmiana pozycjiklienta, przebywającego na łóżku do masażu. Jeżeli pozycja będzie często zmieniana, warto kupić stół elektryczny, w którym wysokość może być regulowana i zmieniana od 45 cm do 95 cm. Taka metoda regulacji stołu jest wygodna i szybsza, niż używanie zwykłych pokręteł. Stoły elektryczne dopasowują się też do kształtu ciała pacjenta i jest to bardzo wygodne.

Wysokość stołu do masażu może być regulowana. Aby odpowiednio ustawić stół należy uwzględnić wzrost masażysty. W czasie przeprowadzania masażu, postawa masażysty nie powinna zbyt mocno obciążać jego kręgosłupa.

Szerokość stołu jest związana z zabiegami, jakie będą na nim wykonywane.

Do masaży relaksacyjnych, które są połączone z zabiegami pielęgnacyjnymi, stół powinien być szeroki, na przykład o szerokości 80 cm, jednak nie za mocno szeroki, aby masażysta nie musiał często schylać się nad klientem. Wąski stół pozwala na dobry dostęp do Klienta; a szeroki stół poprawia komfort masażu oraz zapewnia większą powierzchnię do pracy. 

W jednym z najnowszych modeli stołów aluminiowych pod blatem znajduje się wyposażenie dodatkowe, czyli podgłówek, podłokietniki, a także półka na ramiona, wzmocniona elastycznymi pasami. Taki stół po złożeniu można swobodnie przenosić razem z potrzebnymi akcesoriami. Stół może być szybko składany i rozkładany dzięki temu, że posiada system linek, które łączą dwie nogi. Ten wygodny system linek jest dodatkowym wzmocnieniem stabilności całej konstrukcji stołu.

Niektóre modele stołów do masażu są mobilne i posiadają system kółeczek, które mogą być centralnie blokowane, po ustawieniu stołu w odpowiednim miejscu. W sprzedaży dostępne są również stoły, które posiadają całkowicie zdejmowane podłokietniki, gwarantujące pacjentowi leżącemu na brzuchu wygodną pozycję w czasie masażu.

Stoły posiadają różne systemy regulacji wysokości: elektryczny (specjalna rama); elektryczny (przycisk nożny); hydrauliczny (specjalny pedał). W niektórych stołach części leżyska mogą być ustawiane z wykorzystaniem sprężyn gazowych, które po odpowiednim ustawieniu, są automatycznie blokowane.

Pamiętajmy, że zakup stołu do masażu jest to inwestycja na wiele lat i zanim dokonamy wyboru zastanówmy się kilka razy, czy na pewno odpowiedniego