fbpx
18 Listopad, 2019
Warszawa
12 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Masz gabinet? Urodziłaś dziecko? Zgłoś się do ZUS!

Dnia 1 września mija termin składania wniosków o umorzenie należności z tytułu składek ZUS. Do złożenia takich wniosków mają prawo wszystkie kobiety, które prowadząc własną działalność korzystały z urlopu macierzyńskiego lub wychowawczego.

Z możliwości złożenia wniosku o umorzenie składek w okresie od 1 września 2009 roku do czerwca tego roku, skorzystało już ok. 14 tys. kobiet. Panie, które jeszcze tego nie zrobiły, a korzystały z wymienionych urlopów mają czas do końca wakacji.

O umorzenie składek mogą ubiegać się kobiety, które w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 31 sierpnia 2009 r., prowadząc działalność gospodarczą lub współpracując przy jej prowadzeniu (co wiąże się oczywiście z odprowadzaniem składek), jednocześnie skorzystały z prawa do urlopu wychowawczego lub zasiłku macierzyńskiego.

Kobiety otwierające własne gabinety bardzo często narzekają na trudności w łączeniu obowiązków w pracy i w domu. To dobra okazja, żeby skorzystać z udogodnień jakie państwo oferuje młodym i przedsiębiorczym matkom.

Źródło: money.pl