fbpx
27 Styczeń, 2020
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Meble Panda -Z miłości do piękna

Targi BEAUTY FORUM w Warszawie to wydarzenie na które czeka cała branża. Tegoroczną imprezę i towarzyszące jej targi BEAUTY FORUM & SPA odwiedziło łącznie ponad 15 tysięcy osób – profesjonalistów i pasjonatów branży fryzjerskiej i kosmetycznej (ok. 8% więcej niż w poprzednim roku). Tak jak i w poprzednich latach swój udział w tej niezwykle ważnej imprezie wziął producent mebli branżowych firma PANDA z Trzebnicy. Jednak tym razem wydarzenie to miało bezprecedensowy charakter z punktu widzenia historii promocyjnej tego producenta. Po raz pierwszy firma zaprezentowała oficjalnie swój koncept projektowy na wizję kompleksowych realizacji wnętrz w ramach programu PRO 4 DESIGN.  

Z MIŁOŚCI DO PIĘKNA

Sam projekt funkcjonuje nie od dziś, ale jego wizualizacja na taką skalę jest naprawdę imponująca. Tegoroczne stoisko wystawiennicze PANDY w niczym nie przypominało standardowych ekspozycji jakie mogliśmy oglądać podczas wielu imprez targowych. Szczególną uwagę zwracał spójny i wyszukany design. Specjalnie wykonane meble, gra kolorów i profesjonalne oświetlenie (przyciągały uwagę zwiedzających). Stoisko wyróżniało się na tle innych aranżacją do tego stopnia, że część odwiedzających gości była przekonana, iż ma do czynienia z ekspozycją samego organizatora. Projekt miał promować główne zalety prowadzonego przez spółkę programu PRO 4 DESIGN, co zaowocowało powierzeniem zagospodarowania powierzchni targowej architektom na co dzień współpracującym z firmą przy realizacji interdyscyplinarnych projektów inwestorskich. Propozycja oparta na wysublimowanej koncepcji wizualnej dotyczyła zarówno mebli (kolekcja OVO), urządzeń, jak i elementów wykończeniowych. Zupełnie nieszablonowy dobór najwyższej jakości tapet (jakość, wzór, kolorystyka) oraz podłóg podkreślał wyczucie estetyczne i szerokie możliwości urządzenia wnętrza w oparciu o doświadczenie firmy i współpracujących z nią architektów. Efekt wizualny okraszony profesjonalnym oświetleniem do salonów jednego z kooperantów programu spotkał się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem klientów. Prezentacja mebli OVO w efektownej oprawie tapicerskiej, dodatkowo gustownie podświetlane regały i recepcje z tej samej kolekcji tworzyły czarno-biały klimat z silnymi żółtymi akcentami. Co poniektórym „o, jak tu pięknie!” wyrywało się zanim zdążyli się zorientować, że to znany im od wielu lat producent mebli, któremu już wielokrotnie zaufali, a nie oferta firmy spoza branży. Koncepcja i program szczególne zainteresowanie budziły u tych, którzy w najbliższym czasie planują spore inwestycje w branży fryzjerskiej lub kosmetologicznej.

PRO 4 DESIGN – KONCEPCJA NA MEDAL

Mówi się, że sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą. W przypadku PRO 4 DESIGN ustalenie ojcostwa nie będzie trudne. Inicjatorem jest firma PANDA, która w ramach swojej inicjatywy zrzesza spółki pokrewnych branż, które poprzez kooperację tworzą jeden wspólny program. Siłą każdego biznesu jest synergia poprzez współpracę wyspecjalizowanych podmiotów, a tego nie da się osiągnąć w pojedynkę. Kompleksowe inwestycje wymagają zaangażowania w wiele aspektów i muszą być oparte na metodologii zarządzania projektem, którego jeden niewyspecjalizowany podmiot się nie podejmie. PRO 4 DESIGN to projekt kilku firm stworzony w celu ułatwienia inwestorowi realizacji własnych marzeń inwestycyjnych. Współpraca ta sprawdza się od dłuższego czasu i przynosi wymierne efekty w postaci kompleksowych realizacji dużych inwestycji. Firma PANDA zainicjowała ten pomysł w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku. Coraz częściej pojawiają się inwestorzy (zgodnie z trendem, który można zaobserwować w państwach Europy Zachodniej), którzy szukają niestandardowych mebli i kompleksowego zajęcia się ich inwestycją.

UCZESTNICY PROGRAMU I ROLA DYSTRYBUTORÓW

Tegoroczne stoisko prezentowało dwóch najważniejszych partnerów programu, wspomnianą wcześniej PANDĘ oraz firmę INFINITA, która specjalizuje się w doradztwie, szkoleniu i dostarczaniu najwyższej jakości urządzeń medycyny estetycznej. Dodatkowo, w ramach spójnej koncepcji zaprezentowano produkty dwóch firm kooperujących, którzy jako kwalifikowani dostawcy uzupełniają ofertę o wysokiej jakości produkty wykończeniowe wnętrz. Tym niemniej koncepcja całego programu opiera się na czynnym udziale wszystkich partnerów biznesowych współpracujących z firmą PANDA. Program może mieć szczególne znacznie dla Dystrybutorów, którzy w swoim regionie spotykają się z klientami szukającymi mebli i wyposażenia wnętrz, których oni sami nie mogą im zaoferować. Uczestnicy programu PRO 4 DESIGN to podmioty z wieloletnim doświadczeniem w zakresie realizacji projektów w oparciu o produkty klasy premium. Weryfikacja kooperantów programu, a tym samym gwarancja jakości dostaw i usług pozostaje po stronie partnerów programu PRO 4DESIGN. Siłę projektu stanowią: zespół architektów specjalizujących się w projektach wnętrz, wiodący producent wysokiej klasy mebli specjalistycznych, dostawca urządzeń kosmetologicznych, certyfikowany dystrybutor wysokiej klasy urządzeń z zakresu medycyny estetycznej oraz dostawca produktów z zakresu wyposażenia wnętrz i wyselekcjonowanych materiałów budowlanych.

 

DO KOGO KIEROWANY JEST PROGRAM PRO 4 DESIGN ?

Realizacja inwestycji wymaga nakładów nie tylko finansowych, ale i czasu na analizę oraz selekcjonowanie poszczególnych dostawców. Dotyczy to aranżacji wnętrza, wyposażenia w specjalistyczne urządzenia oraz dedykowaną linię mebli branżowych Często finalizacja pomysłu inwestora musi być prowadzona równolegle z jego bieżącymi obowiązkami zawodowymi, co stwarza dodatkową trudność w zachowaniu równowagi między czasem pracy, życiem osobistym, a wyborem optymalnych rozwiązań dla nowopowstającego biznesu. Program PRO4DESIGN to unikalny projekt polegający na wykorzystaniu potencjału podmiotów wyspecjalizowanych w dostarczaniu bardzo wysokiej jakości produktów dla konkretnych branż usługowych. Oferta Pro4Design obejmuje wsparcie inwestycji w takich obszarach jak: Spa&Wellness, salony fryzjerskie i kosmetyczne, kliniki medycyny estetycznej, hotele oraz gabinety lekarskie. Celem integracji poszczególnych podmiotów gospodarczych zrzeszonych w ramach programu P4D jest maksymalne wykorzystanie ich zasobów dla kompleksowej obsługi inwestycji, tak aby maksymalnie uwolnić inwestora od czasochłonnych etapów związanych optymalnym wyborem rozwiązań dla nowej inwestycji, której się podejmują. Aranżacje w ramach PRO 4 DESIGN to piękne, niepowtarzalne wnętrza i zrównoważone koszty dzięki produktom najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach. Opierając się na własnych możliwościach i doświadczeniu firma projektuje „z głową” mając na uwadze także aspekty finansowe.

 

Kompleksowość projektu dotyczy co najmniej kilku obszarów: projektowania, aranżacji i wykonania, w czym specjalizuje się zespół realizujący zlecenia. Co za tym idzie, klient zainteresowany tylko meblami projektowanymi „na wymiar” nie może liczyć na wsparcie w ramach tego programu. Inwestor przy pierwszym kontakcie powinien zdawać sobie sprawę, że jeśli chodzi mu tylko o dobór i ofertę samych mebli, to zadanie to spoczywa na dystrybutorach produktów firmy PANDA. Korzyści płynące z programu ulokowane są w innych obszarach – przede wszystkim całość definiuje projekt architektoniczny wykonany przez specjalistów PRO 4 DESIGN, który obejmuje projekty mebli, propozycję wykonania i wykończenia ścian i podłóg oraz dekoracje dopełniające przestrzeń.

W ramach programu nie są świadczone bezpośrednio usługi obejmujące roboty budowlane, także w zakresie ułożenia podłóg czy klejenia tapet. Jest to związane z faktem, że większość fachowców do tego typu prac można pozyskać bezpośrednio z rynku lokalnego w regionie, w którym powstaje inwestycja.

 

Stoisko firmy PANDA w nowej aranżacji będzie można w tym roku podziwiać jeszcze podczas imprezy targowej w Sosnowcu. Już dziś firma serdecznie zaprasza na to wydarzenie. Więcej szczegółowych informacji o samym programie można uzyskać kontaktując się bezpośrednio droga e-mailową na adres: contact@pro4design.eu lub telefonicznie pod numerem + 48 731 477 112.