fbpx
17 Luty, 2020
Warszawa
8 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Medex Medical, Igłowa mezoterapia kosmetyczna, MEDEX 2M

Zabieg mezoterapii igłowej do niedawna zarezerwowany był jedynie dla lekarzy medycyny estetycznej, teraz, dzięki  badaniom Medex Medical, może go wykonać kosmetyczka, która,  znając skórę swojej Klientki, najtrafniej oceni jej stan i  najlepiej skomponuje właściwy koktajl.

Igłowa mezoterapia kosmetyczna regeneruje,  pobudza i mobilizuje skórę do działania. Opóźnia proces jej starzenia i przygotowuje ją do ewentualnego zastosowania   wypełniaczy i toksyny botulinowej.

Seria zabiegów zmniejsza objawy starzenia się skóry:

 • poprawia metabolizm skóry, tym samym pobudza ją do pracy i samo- regeneracji,
 • likwiduje płytkie i spłyca głębokie zmarszczki,
 • poprawia nawilżenie, koloryt  i napięcie skóry,
 • daje efekt wypoczętej skóry, efekt urlopu.

Skóra powinna być odpowiednio przygotowana do zabiegu mezoterapii. Kosmetyczka doradzi i zadecyduje, czy konieczne jest bardziej gruntowe oczyszczenie i przygotowanie skóry z użyciem specjalnych preparatów, czy wystarczy zastosować maseczkę Acti-Hyaluron stymulującą metabolizm komórkowy skóry dzień przed zabiegiem.

Mezoterapia Medex 2M polega na precyzyjnym dostarczaniu aktywnych składników do  wierzchniej warstwy skóry na głębokość około 1mm przy pomocy mikroiniekcji pistoletem Mesogun. Składniki aktywne mają możliwość optymalnego działania, ponieważ docierają bezpośrednio w miejsca tego wymagające. Naturalna bariera (naskórek) zostaje przerwana, dzięki czemu można uzyskać tak dobre rezultaty.

Składniki tak powierzchniowo podane, długo pozostają  aktywne i nie ulegają szybkiemu metabolizmowi. Bezpośrednio po zabiegu kosmetyczka może zastosować maseczkę Acti-Collagen, która koi i odżywia skórę .
Kuracja składa się najczęściej  z 5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 1-1,5 tygodnia. Przy właściwej pielęgnacji efekty utrzymują się przez 2 do 3 lat, pod warunkiem poddawania się jednemu do dwóch zabiegów odświeżających rocznie.

Medex Medical opracował szereg koktajli m.in. kompozycję Acti Lift zawierającą:

 • kwas hialuronowy,
 • kofeina,
 • mezopoliwitaminy,
 • kwas glikolowy,
 • DMAE

Składowe koktajli udostępniane są do tworzenia własnych kompozycji, odpowiednich  dla każdej klientki.

Po mezoterapii Medex 2M najczęściej nie ma widocznych śladów na skórze, które uniemożliwiłyby aktywne życie. Nie ma opuchniętych, czerwonych śladów czy krwiaków.

Zapobiegają temu precyzyjne wkłucia pistoletem, zawsze na tę samą głębokość i pod tym samym ciśnieniem. Mogą jedynie pojawić się lekkie zaczerwienienia w miejscach nakłuć lub małe opuchnięcia, które pod  wpływem odpowiednich kremów szybko znikają.

Oczywiście rzadko i w skrajnych przypadkach mogą pojawić się silniejsze reakcje.

Czy zabieg jest bolesny?

Po zastosowaniu  maski anestezjologicznej, mezoterapia jest całkowicie bezbolesna. Jedynie w najbardziej wrażliwych  okolicach takich  jak bruzdy nosowe, nos czy usta, gdzie wykonywanych jest więcej nakłuć,  kobiety odczuwają lekki dyskomfort.

Najważniejsze przeciwwskazania:

 • wiek poniżej 18 lat,
 • ciąża bądź karmienie piersią,
 • choroby skórne takie  jak egzema lub łuszczyca, zmiany spowodowane wirusem opryszczki.