fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Medytacja lekarstwem na stres?

Amerykańscy naukowcy, znani min. z badania oczywistych rzeczy, doszli ostatnio do wniosku, który większość wschodnich kręgów religijno – filozoficznych z powodzeniem wykorzystuje od tysięcy lat. Odkryli oni bowiem, że medytacja zmniejsza stres.

Jak mówi Charles Raison z Emory University – Dane wykazują, że osoby, które praktykują medytację mogą zmniejszać stan zapalny, który powstaje w organizmie za sprawą działania szkodliwych czynników ze środowiska zewnętrznego. Medytacja może również zmniejszać behawioralne reakcje na stres, które związane są z poważnymi chorobami, takimi jak nowotwór, depresja i choroby serca.

Warto pamiętać, żeby w swojej ofercie umieszczać zabiegi dla osób, które w swojej pracy narażone są na liczne stresy. Istnieje wiele masaży, które nawet najbardziej spięte osoby potrafią wprowadzić w błogi stan głębokiej relaksacji. Jeśli sami nie czujemy się mocni w wykonywaniu tego typ zabiegów, dobrym pomysłem jest współpraca z profesjonalnym masażystą, który będzie u nas pracował w określone dni w tygodniu. Im więcej specjalistów w naszym gabinecie – tym więcej zadowolonych klientów.

Źródło: PAP Life