fbpx
25 Maj, 2020
Warszawa
13 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Mężczyźnie u kosmetologa coraz łatwiej

Panowie są coraz bardziej świadomi swoich kompleksów, zorientowani w asortymencie preparatów pielęgnacyjnych dla nich przeznaczonych i zaznajomieni z ofertą gabinetów kosmetycznych.

Wizerunek dla współczesnego mężczyzny staje się coraz ważniejszy. Panowie chcą się dobrze prezentować, stąd coraz śmielsze poszukiwanie pomocy specjalistów i wizyty w salonach zdrowia oraz urody.

Pierwsza wizyta

Najczęściej podczas pierwszego spotkania z kosmetologiem mężczyźni są onieśmieleni i słabo zorientowani w ofercie. Dlatego ważne jest, by zestresowanemu gościowi służyć należytą pomocą. Dobrać zabiegi tak, by oczywiście odpowiadały potrzebom ich skóry, jednocześnie nie zniechęciły do kolejnej wizyty.

Nie powinniśmy się również zdziwić jeśli klient doskonale wie jaki sposób pielęgnacji go interesuje, samodzielnie wybiera zabiegi z oferty i operuje fachowym słownictwem. Istnieją bowiem grupy mężczyzn, którzy są już obyci z tematyką oraz świetnie przygotowani do kontaktu z branżowym specjalistą. Świat idzie ku lepszemu, można by rzec.

Top 4 męskich zabiegów

Doskonale zdajesz sobie sprawę, że choć twoja oferta zabiegowa jest niezwykle szeroka panowie zwykle decydują się na zaledwie kilka pozycji z dedykowanych. Nie ma co się dziwić, że największą popularnością cieszą się te, które oczyszczają skórę twarzy.

Panowie polubili peelingi chemiczne, mające na celu usuwanie zaskórników, zmniejszanie stanów zapalnych, nawilżanie, a nawet działanie przeciwzmarszczkowe.

Docenili również mezoterapię bezigłową. Zjawisko elektroforoporacji pozwala bowiem wprowadzić zupełnie bezinwazyjnie w głębokie warstwy skóry preparaty nawilżające lub odżywiające.

Nie gardzą również depilacją. Pozbywanie się nadmiernego owłosienia z okolic torsu, pleców, pach czy brzucha staje się powszechnym zjawiskiem. Mężczyźni, którzy pragną zrezygnować z maszynki do golenia decydują się zabiegi laserowe, które pozwalają rozprawić się z niechcianym włoskami. Cenią sobie coraz krótszy czas trwania takiego zabiegu, a także minimalizację odczucia bólu.

Należy również wspomnieć o coraz bardziej świadomej walce z nadmiernym poceniem. Panowie zorientowali się, że pomocna w tym względzie może okazać interwencja specjalisty. Stąd popularyzacja zabiegów z użyciem toksyny botulinowej, które pozwalają znacząco ograniczyć ten dyskomfort.

Wizja kontra rzeczywistość

Choć doniesienia są coraz bardziej entuzjastyczne, szara codzienność okazuje się nieco inna. Mimo że coraz częściej słyszymy, iż panowie tłumnie odwiedzają salony kosmetyczne, wizja ta nieco różni się od gabinetowej rzeczywistości. Jak bardzo? Czekamy na wasze opinie. Podzielcie się z nami informacją, czy przybywa wam męskiej klienteli i jakie najczęściej zabiegi sobie życzą przedstawiciele tej brzydszej płci.

Źródło: PAP Life