fbpx
16 Sierpień, 2019
Warszawa
24 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Miód na oparzenia

Domowe sposoby na umiarkowane oparzenia obejmują całą gamę specyfików począwszy od aloesu, a zakończywszy na maśle. Większość metod stosowanych przez lata jest nieskuteczna

Jedna z agencji Rządu Federalnego Stanów Zjednoczonych – The Centers for Disease Control and Prevention ostrzega, że stosowanie masła bądź popularnych maści, może zwiększać ryzyko zakażenia.

Jednak pomimo ostrzeżeń dotyczących pozostałych popularnych specyfików, okazało się, że miód wpływa korzystnie na umiarkowane oparzenia.

Badania wykazują, że miód ma przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne właściwości, które mogą przyspieszać gojenie. Ponadto rany leczone okładami z gazy pokrytej niewielką ilością miodu goiły się szybciej, niż przy zastosowaniu innych okładów zawierających preparaty z antybiotykami.

Lekarze uważają, że sprawdzoną i skuteczną metodą na niewielkie oparzenia jest stosowanie zimnych, sterylnych kompresów. Jednak dla wielu, którzy wolą stosowanie naturalnych specyfików, miód może okazać się doskonałą alternatywą