fbpx
25 Sierpień, 2019
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Młodzieżowa Konferencja Kosmetologów

W dniach 27-28.02.2008r. w siedzibie Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie odbyła się Młodzieżowa Konferencja Kosmetologów Widziane oczyma młodych Kosmetologów?, zorganizowana przez Komitet Organizacyjny Koła Naukowego Kosmetologów WSNS.

Celem konferencji była integracja środowisk studentów kosmetologii z Uczelni w całym kraju.

Podczas pierwszego dnia wygłoszono referaty dotyczące m.in.:

  • Aromamarketingu i środków zapachowych,
  • Patologii stopy,
  • Roli czynników społecznych w chorobach dermatologicznych,
  • Kierunków rozwoju gabinetów kosmetycznych w Polsce czy Spa & Wellness w Polsce.

Popołudniem odbył się wieczór integracyjny w SPA Nałęczów gdzie Uczestnicy MKK mieli okazję zwiedzania kompleksu budynków SPA i Uzdrowiska Nałęczów, a następnie w budynku Atrium zaprezentowano zakres działalności SPA Nałęczów.

Uczestnicy konferencji korzystali z relaksujących kąpieli wodnych, regeneracji w saunach. Na kręgielni rywalizowały grupy studentów z kadrą wykładowców, w zabawowej atmosferze studenci integrowali się przy brzmieniu muzyki tanecznej na terenie Atrium.

Podczas drugiego dnia konferencji zreferowano:

  • Zastosowanie laserów w kosmetologii
  • Ryzyko związane z wykonywaniem makijażu trwałego

Następnie odbył się panel dyskusyjny prowadzony przez Zarząd Stowarzyszenia Studentów Kosmetologii – Przewodniczącego Pana Dariusza Bandachowicza i Zastępcę Panią Karolinę Martin.

{yoogallery src=[/images/stories/konferencje_targi/mlodziezowa_konferencja_kosmetologow] width=[135] height=[100]}

Panel ten miał za zadanie aktywizować i kształtować pożądaną sylwetkę studenta oraz absolwenta kierunku kosmetologia. Podczas dyskusji została przedstawiona idea działania Stowarzyszenia, cele tj. walka o utrzymanie studiów II stopnia na kierunku kosmetologia, stworzenie definicji zawodu kosmetologa, ukazywanie różnic pomiędzy kompetencjami lekarza dermatologa, kosmetologa a technika usług kosmetycznych w kosmetologii. Dyskutowano o podniesieniu ogólnopolskiego poziomu kształcenia kosmetologów, ujednoliceniu programu nauczania dla wszystkich kosmetologii w kraju.

Podczas trwania panelu, wszyscy uczestnicy aktywnie włączali się w dyskusję i poddawali nowe, innowacyjne pomysły. Dzięki takim spotkaniom i integracji studentów z różnych środowisk kosmetologii, możliwa jest wymiana cennych doświadczeń i mobilizacja młodych kosmetologów do prężnego działania.

Po burzliwych dyskusjach m.in. na tematy kształcenia w zawodzie kosmetologa odbył się warsztat szkoleniowy, który przygotowała i poprowadziła P. Karolina Kryś. Następnie rozpoczęły się I Lubelskie Mistrzostwa Makijażu Fantazje Wiosenne. Do Mistrzostw Makijażu zakwalifikowało się 6 uczestniczek.

 

Zwyciężyły

  • P. Olga Papuda
  • P. Marta Paciejewska (exequo) składamy gratulacje.

Wszystkie Uczestniczki zostały nagrodzone roczną prenumeratą Cabines. Nagrody główne ufundowali: Janssen Cosmeceutical, Profesjonalne Pędzle Kozłowski oraz Szanowny Sponsor Główny Spa Nałęczów.

Opracowanie: I. Kłembokowski, K. Kryś