fbpx
22 Luty, 2020
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

„Mobilki” coraz bardziej popularne?

Do niedawna, popularnymi zabiegami kosmetycznymi, jakie klient zamówić mógł do domu, były głównie usługi wizażu, manicure, pedicure, masażu. Coraz częściej jednak spotykamy się z szerszą ofertą zabiegów, w tym takich, które wymagają posiadania specjalistycznego i zaawansowanego technicznie sprzętu. 

Gabinet stacjonarny czy salon mobilny?

Wybór mobilnego salonu kosmetycznego w miejsce stacjonarnego gabinetu to znacząca oszczędność środków finansowych i czasu pracy. Koszt uruchomienia gabinetu kosmetycznego, poza samym sprzętem, obejmuje również czynsz najmu lokalu, koszt jego wykończenia i adaptacji, wydatki związane z korzystaniem z mediów. Mobilność oznacza elastyczność godzin pracy i efektywne gospodarowanie własnym czasem. 

Oczywiście decyzja o wyborze tego typu działalności możliwa jest dzięki coraz większej dostępności urządzeń mobilnych, które można w prosty sposób przetransportować do domu klienta. Na rynku dostępnych jest wiele sprzętów o kompaktowych wymiarach i niewielkiej wadze, począwszy od  walizkowych urządzeń do mikrodermabrazji diamentowej czy ultradźwięków, skończywszy na wielofunkcyjnych kombajnach typu Goldschwan Stellix 4. 

Najbardziej popularne zabiegi kosmetyczne

Aby podjąć decyzję o prowadzeniu mobilnego salonu kosmetycznego, należy zastanowić się, jakie zabiegi jesteśmy w stanie zaoferować klientom i jakie zabiegi będą przez nich oczekiwane. Profesjonalny gabinet kosmetyczny musi posiadać w swojej ofercie szeroki zakres usług. 

Chyba najczęściej wykonywanymi przez kosmetyczki zabiegami są peelingi, w szczególności niezwykle skuteczna mikrodermabrazja. Jest to zabieg kontrolowanego, mechanicznego usuwania zrogowaciałego naskórka przy użyciu odpowiedniej głowicy, korundowej bądź diamentowej. W pierwszym przypadku do ścierania naskórka wykorzystywany jest strumień kryształów tlenku glinu (korundu), w drugim – głowica pokryta cienką warstwą diamentowych drobinek. Zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest nieco łagodniejszy niż korundowej, co pozwala na jego szersze zastosowanie.

Drugą grupą popularnych zabiegów, które pozwalają na oczyszczenie, lifting i odżywienie skóry są procedury kosmetyczne z wykorzystaniem utradźwięków. Sonoforeza, pozwalająca na wprowadzenie do tkanek związków i substancji aktywnych, skutkuje rozjaśnieniem przebarwień, nawilżeniem skóry, usunięciem stanów zapalnych, spłyceniem zmarszczek. Skutecznym zabiegiem w złuszczaniu naskórka, który można zaproponować klientom w ich domu, jest peeling kawitacyjny. Polega na wykorzystaniu oddziaływania ultradźwięków na tkanki, w efekcie czego uzyskujemy m.in. efekt regeneracji skóry, poprawę mikrokrążenia, elastyczności i napięcia skóry, głębokie nawilżenie oraz redukcję blizn.

Kolejną grupą zabiegów, które można wykonać przy użyciu mobilnych urządzeń, to zabiegi z zakresu elektroterapii. Mogą być one zarówno procedurami samodzielnymi, jak i łączonymi z zabiegami innego typu. Niewątpliwą ich zaletą jest różnorodność zastosowań. W przypadku galwanizacji, w zależności od połączenia elektrody czynnej z odpowiednim biegunem źródła prądu, wykonujemy galwanizację o odmiennych wskazaniach i efektach zastosowanej procedury. Dość popularnym zabiegiem wykorzystującym prąd stały przy wprowadzaniu związków aktywnych do tkanek jest także jonoforeza.

Wśród klientek gabinetów kosmetycznych olbrzymią popularnością cieszy się mezoterapia bezigłowa. To nieinwazyjny i niebolesny sposób na szybką poprawę stanu skóry i spłycenie zmarszczek, poprzez wprowadzenie mieszanek substancji aktywnych (serum lub koktajli) do skóry właściwej i tkanki podskórnej. Różnorodność zastosowań tego zabiegu potwierdza fakt, iż wspomniany we wstępie kombajn Goldschwan Stellix 4 daje możliwość przeprowadzenia aż kilkunastu różnych procedur zabiegowych mezoterapii bezigłowej.

Posiadając w mobilnym gabinecie urządzenie pozwalające na przeprowadzenie przynajmniej wyżej opisanych procedur zabiegowych, kosmetyczka jest w stanie sprostać oczekiwaniom większości klientów. Przy wyborze sprzętu należy zwrócić również uwagę na  łatwość transportu i przygotowania urządzenia do pracy, trwałość i dostępność serwisu. Istotna jest gwarancja, jaką daje na przykład dystrybutor Goldschwan Stellix 4, serwisu urządzenia w ciągu 48 godzin. Nawet najlepszy produkt, którego nie można w szybki sposób naprawić, w przypadku mobilnego salonu oznacza olbrzymie straty. 

Mając na uwadze wskazane kryteria, optymalnym wyborem wydaje się być mobilny kombajn Goldschwan Stellix 4, wyprodukowany w UE. Pozwala na wykonanie aż 12 zabiegów, oprócz podstawowych procedur opisanych powyżej, posiada funkcje: liposukcji kawitacyjnej + fali infrared, fali radiowych multipolarnych, dermomasażu oraz pomiaru poziomu nawilżenia skóry. Należy zwrócić uwagę, iż przy tak niewielkich rozmiarach i wadze daje możliwość pełnej regulacji mocy i innych parametrów zabiegowych, co więcej, posiada wiele opcji programowych poszczególnych zabiegów. Interesującą cechą kombajnu Goldschwan Stellix 4 jest jego ergonomiczność – dół rozkładanej walizki na kółkach stanowi jednocześnie obudowę urządzenia. Dzięki kółkom i wysuwanej rączce nawet najdrobniejsza osoba bez problemu poradzi sobie z transportem kombajnu.

Decyzja o prowadzeniu mobilnego salonu kosmetycznego to dobre rozwiązanie dla wielu kosmetyczek. Gwarancją sukcesu jest jednak przemyślany i prawidłowo skalkulowany wybór sprzętu. Kombajn Goldschwan Stellix 4 daje możliwość przygotowania szerokiej oferty zabiegowej dla klientów i szanse na szybki rozwój własnego salonu.