23 Apr, 2019
Warsaw
17 ° C
Do góry

„Mobilki” coraz bardziej popularne?

Do niedawna, popularnymi zabiegami kosmetycznymi, jakie klient zamówić mógł do domu, były głównie usługi wizażu, manicure, pedicure, masażu. Coraz częściej jednak spotykamy się z szerszą ofertą zabiegów, w tym takich, które wymagają posiadania specjalistycznego i zaawansowanego technicznie sprzętu. 

Gabinet stacjonarny czy salon mobilny?

Wybór mobilnego salonu kosmetycznego w miejsce stacjonarnego gabinetu to znacząca oszczędność środków finansowych i czasu pracy. Koszt uruchomienia gabinetu kosmetycznego, poza samym sprzętem, obejmuje również czynsz najmu lokalu, koszt jego wykończenia i adaptacji, wydatki związane z korzystaniem z mediów. Mobilność oznacza elastyczność godzin pracy i efektywne gospodarowanie własnym czasem. 

Oczywiście decyzja o wyborze tego typu działalności możliwa jest dzięki coraz większej dostępności urządzeń mobilnych, które można w prosty sposób przetransportować do domu klienta. Na rynku dostępnych jest wiele sprzętów o kompaktowych wymiarach i niewielkiej wadze, począwszy od  walizkowych urządzeń do mikrodermabrazji diamentowej czy ultradźwięków, skończywszy na wielofunkcyjnych kombajnach typu Goldschwan Stellix 4. 

Najbardziej popularne zabiegi kosmetyczne

Aby podjąć decyzję o prowadzeniu mobilnego salonu kosmetycznego, należy zastanowić się, jakie zabiegi jesteśmy w stanie zaoferować klientom i jakie zabiegi będą przez nich oczekiwane. Profesjonalny gabinet kosmetyczny musi posiadać w swojej ofercie szeroki zakres usług. 

Chyba najczęściej wykonywanymi przez kosmetyczki zabiegami są peelingi, w szczególności niezwykle skuteczna mikrodermabrazja. Jest to zabieg kontrolowanego, mechanicznego usuwania zrogowaciałego naskórka przy użyciu odpowiedniej głowicy, korundowej bądź diamentowej. W pierwszym przypadku do ścierania naskórka wykorzystywany jest strumień kryształów tlenku glinu (korundu), w drugim – głowica pokryta cienką warstwą diamentowych drobinek. Zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest nieco łagodniejszy niż korundowej, co pozwala na jego szersze zastosowanie.

Drugą grupą popularnych zabiegów, które pozwalają na oczyszczenie, lifting i odżywienie skóry są procedury kosmetyczne z wykorzystaniem utradźwięków. Sonoforeza, pozwalająca na wprowadzenie do tkanek związków i substancji aktywnych, skutkuje rozjaśnieniem przebarwień, nawilżeniem skóry, usunięciem stanów zapalnych, spłyceniem zmarszczek. Skutecznym zabiegiem w złuszczaniu naskórka, który można zaproponować klientom w ich domu, jest peeling kawitacyjny. Polega na wykorzystaniu oddziaływania ultradźwięków na tkanki, w efekcie czego uzyskujemy m.in. efekt regeneracji skóry, poprawę mikrokrążenia, elastyczności i napięcia skóry, głębokie nawilżenie oraz redukcję blizn.

Kolejną grupą zabiegów, które można wykonać przy użyciu mobilnych urządzeń, to zabiegi z zakresu elektroterapii. Mogą być one zarówno procedurami samodzielnymi, jak i łączonymi z zabiegami innego typu. Niewątpliwą ich zaletą jest różnorodność zastosowań. W przypadku galwanizacji, w zależności od połączenia elektrody czynnej z odpowiednim biegunem źródła prądu, wykonujemy galwanizację o odmiennych wskazaniach i efektach zastosowanej procedury. Dość popularnym zabiegiem wykorzystującym prąd stały przy wprowadzaniu związków aktywnych do tkanek jest także jonoforeza.

Wśród klientek gabinetów kosmetycznych olbrzymią popularnością cieszy się mezoterapia bezigłowa. To nieinwazyjny i niebolesny sposób na szybką poprawę stanu skóry i spłycenie zmarszczek, poprzez wprowadzenie mieszanek substancji aktywnych (serum lub koktajli) do skóry właściwej i tkanki podskórnej. Różnorodność zastosowań tego zabiegu potwierdza fakt, iż wspomniany we wstępie kombajn Goldschwan Stellix 4 daje możliwość przeprowadzenia aż kilkunastu różnych procedur zabiegowych mezoterapii bezigłowej.

Posiadając w mobilnym gabinecie urządzenie pozwalające na przeprowadzenie przynajmniej wyżej opisanych procedur zabiegowych, kosmetyczka jest w stanie sprostać oczekiwaniom większości klientów. Przy wyborze sprzętu należy zwrócić również uwagę na  łatwość transportu i przygotowania urządzenia do pracy, trwałość i dostępność serwisu. Istotna jest gwarancja, jaką daje na przykład dystrybutor Goldschwan Stellix 4, serwisu urządzenia w ciągu 48 godzin. Nawet najlepszy produkt, którego nie można w szybki sposób naprawić, w przypadku mobilnego salonu oznacza olbrzymie straty. 

Mając na uwadze wskazane kryteria, optymalnym wyborem wydaje się być mobilny kombajn Goldschwan Stellix 4, wyprodukowany w UE. Pozwala na wykonanie aż 12 zabiegów, oprócz podstawowych procedur opisanych powyżej, posiada funkcje: liposukcji kawitacyjnej + fali infrared, fali radiowych multipolarnych, dermomasażu oraz pomiaru poziomu nawilżenia skóry. Należy zwrócić uwagę, iż przy tak niewielkich rozmiarach i wadze daje możliwość pełnej regulacji mocy i innych parametrów zabiegowych, co więcej, posiada wiele opcji programowych poszczególnych zabiegów. Interesującą cechą kombajnu Goldschwan Stellix 4 jest jego ergonomiczność – dół rozkładanej walizki na kółkach stanowi jednocześnie obudowę urządzenia. Dzięki kółkom i wysuwanej rączce nawet najdrobniejsza osoba bez problemu poradzi sobie z transportem kombajnu.

Decyzja o prowadzeniu mobilnego salonu kosmetycznego to dobre rozwiązanie dla wielu kosmetyczek. Gwarancją sukcesu jest jednak przemyślany i prawidłowo skalkulowany wybór sprzętu. Kombajn Goldschwan Stellix 4 daje możliwość przygotowania szerokiej oferty zabiegowej dla klientów i szanse na szybki rozwój własnego salonu.