fbpx
24 Maj, 2020
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

medolight_color-1.jpg

Moda na światło LED

Niejednokrotnie wielu z nas zastanawiało się nad skuteczną w odmładzaniu skóry aparaturą. W ostatnim czasie w gabinetach coraz częściej można spotkać aparaturę emitującą światło LED. Przyjrzyjmy się jej dokładnie.

LED (Light Emiting Diode), czyli nieablacyjne fotoodmładzanie skóry to inaczej specjalna dioda, która podłączona do elektrycznego obiegu wytwarza energię elektromagnetyczną w postaci fotonów. Światło charakteryzuje koherentność i monochromatyczność, a penetracja światła w głąb tkanek wzrasta wraz z wydłużaniem się fal.
Jakie są zatem korzyści zastosowania LED? Terapia światłem LED, która swój początek zawdzięcza badaniom NASA, opóźnia proces starzenia organizmu i w nieinwazyjny sposób odmładza skórę: ogranicza pojawianie się zmarszczek, tonuje i kontroluje pojawianie się plam pigmentacyjnych, poprawia kondycję skóry i jej wygląd.

Jedną z wiodących firm na rynku w medolight_color-1.jpgzakresie dystrybucji urządzeń LED jest Libertas, która dysponuje unikatowymi urządzeniami z LED diodami: medycznymi aparatami Medolighti Medolight blue oraz kosmetycznym aparatem Medolight color.Aparat Medolight działa w zakresie światła czerwonego i bliskiej podczerwieni, Medolight blue w zakresie światła niebieskiego i czerwonego, Medolight color działa światłem czerwonym, zielonym, niebieskim i powstałym w wyniku ich zmieszania żółtym, pomarańczowym, indygo, fioletowym. Bliska podczerwień jest obecna w każdym urządzeniu i ma wpływ na wzmacnianie mechanizmów ochronnych organizmu.
Jakie zą zatem efekty tej powszechnie wykorzystywanej metody odmładzania skóry? Producenci zapewniają, że LED:

  • Redukuje zmarszczki i ujędrnia skórę
  • Szkodliwe promienie światła UV i niezdrowy styl życia powodują, że włókna elastyny i kolagenu ulegają zniszczeniu. Rezultatem jest obwisła skóra i zmarszczki. Światło LED stymuluje produkcję kolagenu i elastyny wewnątrz komórki i naprawia uszkodzone już włókna.
  • Redukuje plamy pigmentacyjne
  • Szpecące plamy na skórze są spowodowane zakłóceniami w produkcji melaniny. Foton zielonego światła jest absorbowany przez pigment melaniny i powstrzymuje dalszą produkcję melaniny i hamuje tworzenie plam.
  • Poprawia cyrkulację
  • Światło fotonu poprawia cyrkulację w skórze, co powoduje, że do komórki dociera więcej substancji odżywczych i tlenu, i więcej substancji szkodliwych zostaje usuniętych z komórek skóry. Rezultatem jest zdrowsza skóra i bardziej odporna na starzenie.
  • Zwalczanie trądziku
  • Światło niebieskie ma znaczenie bakteriobójcze i jest bardzo skuteczne w walce z trądzikiem. Zabija bakterie, a światło czerwone działa przeciwzapalnie. Synergiczne działanie obu świateł daje znakomite efekty w walce z trądzikiem i wszelkimi defektami skórnymi.