fbpx
09 Lipiec, 2020
Warszawa
13 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Mroźny makijaż

Mimo, że wiosna zawita do nas niebawem, niskie temperatury pewnie nie raz nas jeszcze zaskoczą. Pamiętaj, że makijaż na chłodne dni powinien być odpowiednio wykonany. Chcesz poznać jego tajemnicę? Zapraszamy do czytania.

Od czego zacząć?

Zaczynamy od nawilżenia skóry. Zimą tracimy wilgoć dwa razy szybciej niż latem, co zmusza nas do rutynowego aplikowania sporej ilości kosmetyków. Wydaje się, że mrozy najlepiej znosi cera sucha, jednak i ten typ skóry, w wyniku działania bardzo niskiej temperatury, może reagować nadmierną produkcją łoju, a to z kolei wiąże się z większym prawdopodobieństwem pojawienia się na skórze niedoskonałości.

Z pewnością najgorzej w trudnych warunkach pogodowych radzi sobie cera wrażliwa i naczynkowa. Bez względu na to jaką posiadasz cerę musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach pielęgnacji:

  • nakładaj kosmetyki nawilzające możliwie najwcześniej przed wyjściem z domu (kosmetyki potrzebują ok. 30 min. do całkowitego wchłonięcia w skórę),
  • dla cery suchej i normalnej najlepszy będzie krem o bogatej konsystencji, z kolei do cery tłustej aplikujemy takie, które odżywią skórę, ale nie będą zawierały składników komedogennych,
  • jeżeli na zewnątrz leży śnieg, wybierajmy kosmetyki z wysokim faktorem UV (SPF minimum 15),gdyż promieniowanie UV dobrze odbija się od pokrywy śnieżnej,
  • pamiętaj o kosmetykach pod oczy, gdyż skóra pod oczami posiada minimalną ilość gruczołów łojowych (na 1 cm² przypada ok. 20 gruczołów łojowych, a na pozostałej okolicy twarzy zazwyczaj na 1 cm² przypada ok. 200 gruczołów),
  • regularnie stosuj maseczki odżywcze i regeneracyjne,

Przechodzimy do makijażu codziennego

Przed wyjściem do pracy nie spędzamy zazwyczaj więcej jak15 minut. Wśród kobiet nie zabraknie również sprinterek od makijażu, które w kilka minut cudnie podkreślą swoje atuty.  Zdarzają się również takie, które w mistrzowski sposób nałożą mascarę w trakcie przedłużającego się korku.    
Tak czy owak makijaż rozpoczynamy od nałożenia podkładu. W mrozy rezygnujemy z lekkich, płynnych fluidów. Najlepsze będą kosmetyki w kremie, musie lub w kompakcie. Dzięki nim mamy szanse na dobrze wyglądający makijaż przez większość dnia.

Odnośnie różu trudno jest znaleźć kompromis. Gdy na zewnątrz panują „siarczyste” mrozy unikaj kolorów zimnych (róże, fiolety itp.). Zarumienione przez niską temperaturę policzki mogą niekorzystnie wyglądać w połączeniu z paletą różu. Jeżeli chcemy zastosować róż na policzki możemy sięgnąć po odcienie brązowe.

Dobrze płacalną inwestycją może się okazać fiksator, który skutecznie zwiąże i utrwali nasz makijaż. Zimowe przygody: wiatr, śnieg, deszcz mogą zniwelować najbardziej misternie wykonany makijaż . Z pomocą przychodzą nam kosmetyki wodoodporne. Tradycyjne kredki, mascary, eyelinery zamieńmy ta takie, którym nie straszna jest woda.

W mrozy zamieniamy błyszczyki na szminki. Powód: lepiej chronią usta. Jeżeli jesteś fanką muśniętych błyszczykiem ust musisz wiedzieć, że ze względu na konsystencje wcześniej czy później kosmetyk ten dosłownie zjesz i usta pozostaną bez ochrony. Z kolei pomadki utrzymują się dłużej na ustach zapewniając tym samym doskonałą ochronę. Gdy trudno jest ci zapomnieć o błyszczyku na okres zimowy błyszczyk nie zapomnij o wcześniejszej aplikacji pomadki ochronnej.