fbpx
24 Maj, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Mycie rąk – błaha czynność, o której nie zawsze pamiętamy

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk ustanowiony przez ONZ w 2008 r. Tegoroczne hasło przewodnie wydarzenia brzmi Moc jest w Twoich rękach.

Mycie rąk wodą i mydłem to efektywna oraz jakże skuteczna metoda profilaktyki zdrowotnej. UNICEF przypomina, że również najskuteczniejszy w swej prostocie sposób ratowania życia dzieci. Jak to możliwe?

Otóż każdego dnia 1,4 tys. dzieci poniżej piątego roku życia, które nie mają dostępu do czystej wody czy urządzeń sanitarnych, umiera na skutek chorób biegunkowych. Nieprzestrzeganie podstawowych zasad higieny i jej konsekwencja – biegunka, jest nadal drugą, najczęstszą przyczyną zgonu wśród najmłodszych.

Każdego roku z powodu chorób biegunkowych umiera 600 tys. dzieci, a ponad 1,7 mld kilkulatków boryka się z zahamowaniami wzrostu, opóźnieniem w rozwoju czy niską wagą ciała w stosunku do wieku. A wystarczy umyć ręce mydłem przed jedzeniem oraz po wizycie w toalecie – apelują organizatorzy.

Światowy Dzień Mycia Rąk i wydarzenia mu towarzyszące mają na celu promować tą prostą czynność i uświadamiać o jej kluczowej roli w ochronie nie tylko zdrowia, ale i życia dzieci.

Nie mniej istotną rolę mycie rąk odgrywa w codziennej pracy kosmetologa. Woda i mydło powinny być bliskimi przyjaciółmi każdego specjalisty, który ma bezpośredni kontakt ze skórą pacjenta. O dziwo nie wszyscy o tym pamiętamy. Dlatego taki dzień jak 15 października jest bardzo ważny również w naszej profesji. Zatem do mycia rąk!

Źródło: rynekzdrowia.pl