fbpx
11 Lipiec, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Na szczupłą sylwetkę – monodieta!

Sposobem na utratę zbędnych kilogramów jest żywieniowa rutyna. Naukowcy przekonują, że codzienne spożywanie tego samego lunchu sprzyja mniejszej konsumpcji. Jak to możliwe?

Okazało się, że panie, które codziennie o tej samej porze dnia spożywały identyczny posiłek w ciągu całej doby spożywały o 100 kalorii mniej niż kobiety urozmaicające swoje menu – twierdzą badacze z University of Buffalo i Vermont.

Koronnym przykładem dla naukowców ma być Jennifer Aniston, która spożywa na obiad tę samą sałatkę od 10 lat. Podobną zasadę działania wyznaje również dietetyk Zoe Bingley-Pullin, ona to hołduje nawykowi codziennego śniadania, na które składa się kromka pełnoziarnistego chleba  z pomidorem, jajkiem i awokado.

Jak podkreśla sama Zoe Bingley-Pullin: W dzisiejszych czasach jesteśmy wręcz atakowani różnymi produktami spożywczymi, z których trudno dokonać wyboru. Najczęściej patrząc na gamę posiłków, dochodzimy do wniosku, że mamy ochotę na wszystko. Przy czym zapominamy, że jedzenie jest podstawową czynnością, która ma zaspokoić nasz głód. Poświęcamy zbyt wiele czasu na myślenie o nim.

Dietetyk zachęca więc do skomponowania kilku własnych alternatyw zdrowego menu. Podobno wypracowanie nawyku zdrowego jedzenia i jednoczesne zachowanie rutyny sprawia, że łatwiej nam utrzymać masę ciała oraz narzuconą dietę. Ale prócz entuzjastów monodiety zdarzają się i sceptycy. Oni to otwarcie sprzeciwiają się tej metodzie, uważając iż może doprowadzić do zaburzeń odżywiania.

Autor książki Supercharged Foods, Lee Holmes stwierdził: W ostatnich latach zauważyliśmy znaczny wzrost osób cierpiących na ortoreksję, które wręcz obsesyjnie przestrzegają zdrowej diety. Ta mania zdrowego odżywiania może prowadzić do anoreksji. Istotne jest, aby w kwestiach odżywiania słuchać swojego ciała i odpowiadać na jego potrzeby.

Źródło: PAP Life