fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
17 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Na wakacje zaproponuj klientom… bransoletkę

Jako specjaliści doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie istnieje bezpieczne opalanie. Jednak w czasach kiedy zdrowie jest mniej ważne od chęci posiadania brązowej skóry można zastosować różne sposoby, które zmniejszą negatywne efekty przebywania na słońcu. Przydatna może okazać się – bransoletka.

Jedna z amerykańskich firm wprowadziła do swojej oferty bransoletkę, która będzie wskazywała koniec opalania lub czas ponownego nałożenia preparatu z filtrem UV.

Producent zapewnia, że opaska została opracowana przy współpracy z fizykami jądrowymi, a jej działanie jest podobne do urządzeń monitorujących poziom radiacji w elektrowniach.

Zasada prawidłowego korzystania opaski polega na jej nałożeniu na nadgarstek, a następnie nasmarowaniu skóry i bransoletki odpowiednią ilością kosmetyku z filtrem UV. Tuż po zastosowaniu preparatu fotoochronnego opaska zmienia kolor na ciemnofioletowy, który pod wpływem promieni słonecznych z czasem blednie. Jest to znak, że należy zakończyć przebywanie na słońcu lub ponownie nanieść kosmetyk. Gdy bransoletka przybieże kolor żółty oznacza to, że definitywnie ponwinniśmy zakończyć opalanie.

Być może taki gadżet uchroni wiele skór przed poparzeniami i utratą jędrności.