fbpx
05 Czerwiec, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Na zmarszczki – krem na raka

Okazuje się, że krem stosowany w leczeniu stanów przedrakowych skóry działa wygładzająco i odmładzająco. Czy znany lek będzie wkrótce przepisywany na ….zmarszczki?

Krem o nazwie Efudexjest obecnie używany jako lek na stany przednowotworowe. Naukowcy zauważyli jednak, że pod wpływem stosowania preparatu dochodzi do aktywacji fibroblastów i wzmożonej syntezy kolagenu.

Dr Dana Sachs z Uniwersytetu Michigan podaje, że lek od kilku lat jest z powodzeniem stosowany w rogowaceniu skórnym oraz w przypadku innnych stanów przednowotworowych.

Jak się okazuje krem może z powodzeniem zostać użyty do niwelowania uszkodzeń posłonecznych oraz znacznej utraty jędrności skóry. Kuracja z wykorzystaniem Efudexu wiąże się jednak z kilkoma nieprzyjemnymi reakcjami: tuż po zetknięciu z kremem na skórze pojawia się znaczne zaczerwienienie i podrażnienie. Jak sprawdzono na 21 osobach w wieku od 56 do 85 roku życia, którzy używali kremu dwa razy dziennie przez 10 tygodni, efekty terapii były zaskakujące. Skóra była bardziej wygładzona z mniejszą ilością przebarwień.

Być może niebawem lekarstwo na raka okaże się lekarstwem na starość.