fbpx
03 Czerwiec, 2020
Warszawa
17 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Najpopularniejsze sylwestrowe zabiegi

Jeśli chcemy żeby nasze działania marketingowe przynosiły oczekiwane efekty musimy zadbać o to, aby jak najcelniej trafić w potrzeby klientów. Sprawdźmy więc które zabiegi przygotowujące do sylwestrowej zabawy cieszą się największą popularnością? 

Zapytaliśmy kilku właścicieli i pracowników gabinetów: jakie zabiegi cieszą się największym zainteresowaniem w okresie przedsylwestrowym i czy zgłasza się na nie dużo klientów?

Najpopularniejsze zabiegi to pielęgnacja twarzy, makijaż sylwestrowy, manicure, przedłużanie i zagęszczanie rzęs, opalanie natryskowe oraz henna i regulacja brwi. W porównaniu z innymi miesiącami zdecydowanie widać, że wzrasta ilość klientek – mówi Marta Kowalczyk z Salonu Kosmetycznego Ewa w Skierniewicach.

Panie przed sylwestrem najczęściej zapisują się na zabieg manicure, pedicure, oczyszczanie twarzy, złuszczanie kwasem migdałowym,
ogólnie zabiegi pielęgnacyjne i upiększające. W okresie świąteczno-sylwestrowym mamy najczęściej 4-5 razy więcej klientów niż w inne jesienne miesiące – relacjonuje Elżbieta Korczak z gabinetu w Tarnowie.

Najwięcej klientek zgłasza się do nas na hennę i zabiegi związane z pielęgnacją i przedłużaniem paznokci – mówi kosmetyczka z Opola.

W naszym gabinecie największą popularnością cieszy się opalanie natryskowe. Oprócz tego mamy dużo klientek na manicure i zabiegi pielęgnacyjne twarzy. W okresie świąteczno sylwestrowym jest dużo więcej klientek niż w zwykłe dni– opowiada Iwona Krot z Instytutu Piękna Oliwkowy Gaj w Białymstoku.

Dużym zainteresowaniem w naszym gabinecie cieszy się zabieg mikrodermabrazji tlenowej, który pozwala odświeżyć i rozjaśnić cerę przed sylwestrową zabawą. Oprócz tego panie zapisują się również na zabiegi liftingujące i odmładzające. Rzeczywiście jest dużo więcej klientów niż w inne dni– potwierdza właścicielka studia kosmetycznego Makai w Katowicach.

W okresie około sylwestrowym najczęściej wykonujemy zabiegi nawilżające, ujędrniające i liftingujące. My także obserwujemy dużo większe zainteresowanie ze strony klientów niż w inne dni– mówi pani Bernadeta z gabinetu She Beauty z Tarnowa.

Co z makijażem?

Jeśli myślimy o typowym zabiegu sylwestrowym, zazwyczaj jako pierwszy przychodzi nam na myśl makijaż wieczorowy. Okazuje się jednak, że wiele z pytanych przez nas gabinetów nie obserwuje dużego zainteresowania tą usługą.

 

Jeśli chodzi o makijaż to oferujemy taką usługę, ale nie notujemy dużego odzewu wśród klientek– mówi Iwona Krotz Instytutu Piękna Oliwkowy Gaj w Białymstoku.

Klientki bardzo rzadko proszą o wykonanie makijażu sylwestrowego, chociaż od dawna mamy w swojej ofercie tą usługę – relacjonuje właścicielka studia kosmetycznego Makai w Katowicach.

Współpracujemy z panią, która dojeżdża do klientek. W salonie nie świadczymy takich usług – tłumaczy kosmetyczka z Opola.

W gabinetach, które notują większą ilość klientów zainteresowanych wykonaniem makijażu przed sylwestrowym szaleństwem próbowaliśmy dowiedzieć się: jakie makijaże są w tym roku najpopularniejsze?

W tym roku odchodzi się od krzykliwych dodatków, brokatu itp. Klientki raczej preferują spokojniejsze makijaże. Należy jednak pamiętać, ze makijaż sylwestrowy jest makijażem wieczorowym i musi zachować taki charakter
– tłumaczy Marta Kowalczyk z Salonu Kosmetycznego Ewa w Skierniewicach.

Dużo klientek zgłasza się do nas na makijaż sylwestrowy, ale są to raczej spokojne i stonowane makijaże. Mało która pani decyduje się na odważniejsze propozycje – potwierdza Elżbieta Korczak z gabinetu w Tarnowie.

Makijaż każdy dobiera sobie w zależności od swoich upodobań, ubioru. Raczej nie są to ekstrawaganckie propozycje – dodaje pani Bernadeta z gabinetu She Beauty z Tarnowa.

Analizując wypowiedzi naszych rozmówców możemy stwierdzić, że największym zainteresowaniem przed sylwestrowymi balami cieszą się zabiegi odświeżające cerę i drobniejsze usługi, takie jak manicure czy henna. Z kolei makijaż wydaje się być w niektórych miejscach nieco zapomniany.

Pamiętajmy, aby w gorące sylwestrowe popołudnie nie zapomnieć również o własnych przygotowaniach do szampańskiej zabawy.