fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
29 Luty, 2020
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Nanotechnologia w walce ze zmarszczkami i rakiem skóry

Nanotechnologia opracowana przez naukowców z University of Nebraska Medical Center (UNMC) być może już wkrótce będzie wykorzystywana w kremach z filtrem UV i kosmetykach do cery dojrzałej, pomagając chronić przed przedwczesnym starzeniem się skóry czy nawet rakiem.

Firma ProTransit Nanotherapy, L.L.C. powstała właśnie po to, by skomercjalizować nanotechnologię w ciągu najbliższych 18 miesięcy tak, by wspomagała ona leczenie wielu dolegliwości i chorób.

Podstawową przyczyną wielu schorzeń są wolne rodniki, które niszczą sąsiadujące komórki. Powszechnie wiadomo, że najskuteczniejsze w walce z tymi cząsteczkami są antyoksydanty, jednak sposób dostarczenia ich do komórek od dawna jest wielkim wyzwaniem dla świata nauki.

Wygląda na to, że doktor Vinod Labhasetwar, były wykładowca na UNMC oraz współzałożyciel firmy ProTransit Nanotherapy, znalazł rozwiązanie tej zagadki i opracował nanocząsteczki zdolne do przenoszenia protein, enzymów czy nawet materiału genetycznego w miejsca wymagane przez leczenie.

Pierwszym zadaniem nowej technologii ma być dostarczenie skoncentrowanej mieszanki antyoksydantów do preparatów miejscowo chroniących skórę przed promieniami UV, które są główną przyczyną raka skóry i zmarszczek. Jeśli zabieg ten okaże się skuteczny, firma ProTransit Nanotherapy być może zrewolucjonizuje współczesną medycynę.

Źródło: Medical News Today