fbpx
08 Lipiec, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Naturalne zabiegi dla mężczyzn

Coraz popularniejszą gałęzią medycyny estetycznej są zabiegi skierowane do mężczyzn. Panowie najchętniej korzystają z laseroterapii poprawiającej wygląd skóry, a także zabiegów małoinwazyjnych jak wstrzykiwanie kwasu hialuronowego oraz botoksu.

Jednym z najchętniej stosowanych przez panów zabiegów jest botoks. Mężczyźni sięgają po toksynę botulinową, by wygładzić zmarszczki mimiczne:

  • pomiędzy brwiami
  • zmarszczki wokół oczu
  • zmarszczki poprzeczne wokół czoła

Panowie decydują się także na zabieg z użyciem botoksu celem zlikwidowania nadpotliwości. Dzięki ostrzyknięciu gruczołów potowych zostaje czasowo zablokowane wydzielanie potu. Zabieg jest szybką i skuteczną metodą na pozbycie się krepującego problemu.

Równie popularne, co botoks są zabiegi liftingujące: ULTHERA, FRAXEL, LASER HARMONY. Za pomocą tychże urządzeń medycznych można zniwelować:

  • opadający owal twarzy
  • bruzdy nosowo – wargowe
  • luźny podbródek
  • zwiotczenie policzków

Mężczyźni chętnie poddają się depilacji laserowej. Zabieg wykonywany jest z myślą o higienie, schludnym wyglądzie i zapachu. Najczęściej depilację laserową wybierają panowie z problemem nadmiernego owłosienia.

Na liście popularnych wśród mężczyzn zabiegów, znajdują się także te dotyczące włosów. Jednym z częściej stosowanych jest zabieg mezoterapii, który polega na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatami mającymi w swoim składzie m.in. witaminy, kwasy, minerały. Mezoterapię poleca się zwłaszcza mężczyznom zmagającym się z łysieniem androgenowym. Popularne staje się także ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym RGENERIS, zawierającym naturalne czynniki wzrostu.

Wśród zabiegów na ciało, popularna jest liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo HD, która pomaga wyrzeźbić ciało i uelastycznić sylwetkę. Zabieg polega na pobraniu od pacjenta materiału z tkanki tłuszczowej i następnie modelowaniu tych partii ciała, które wymagają zwiększenia objętości.

Dla mężczyzn, którzy chcą zredukować tkankę tłuszczową, polecany jest zabieg Body Jet. Pod skórę za pomocą kaniuli wprowadza się specjalną mieszaninę, która za zadanie ma rozbicie tkanki tłuszczowej.

SC Beauty Magazine